Daha iyi bir deneyim için uygulamada aç

keyboard_arrow_down
1143

Elektrik & Elektronik İş İlanları

Şehir seçin arrow_drop_down
İlçe seçin arrow_drop_downsearchsearch
Sıralama Önerilen

Seçili Filtreler (1)Filtreleri Temizle

Elektrik & Elektronik cancel
Eksen Edüstriyel Kontrol Sistemleri Ltd Şti

Pazarlama Uzmanı

Eksen Edüstriyel Kontrol Sistemleri Ltd Şti
İstanbul(Avr.)
Tam zamanlı
Hiçbir ilanı kaçırma!
Bu aramana uygun yeni bir ilan yayınlandığında ilk senin haberin olsun.
Şu an 46 sayfa içerisinden 1. sayfadasınız

Elektrik iş ilanları

Geçmişte metal işkolu içinde yer alan elektronik sektörü günümüzde yaşanan teknolojik gelişmelerle birlikte bugün pek çok sektörü etkiliyor. Hatta günümüz dünyasında elektronik sektörü, tek başına bir sanayi kolu olmaktan çıkarak diğer sektörlerin gelişmesine katkıda bulunuyor. Ülke ekonomileri için stratejik öneme sahip temel sektörlerin başında gelen elektrik elektronik sektörü, son yıllarda sağlanan istikrarlı büyümeyle birlikte iş fırsatlarını da beraberinde getiriyor.

Adaylar genel başvurudan vazgeçmiyor

Kariyer. Net verilerine göre elektrik iş ilanı olarak en çok genel başvuru ilanının yayınlandığı görülüyor. 3 ilan yayınlanan genel başvuruyu 2 ilanla Satış Mühendisi, Tedarik Mühendisi ve Planlama Mühendisi ilanları takip ediyor. Yayınlanan ilan sayısından farklı olarak elektrik iş ilanlarına başvuru sayıları ise şöyle sıralanıyor:
Genel Başvuru            11 bin 232 başvuru
Yazılım Mühendisi      1 bin 673 başvuru
İletişim Uzmanı           1 bin 235 başvuru
Teknisyen                   787 başvuru
 

 

Sıkça Sorulan Sorular

Elektrik-elektronik sektöründeki iş ilanlarına kimler başvurabilir?

Elektrik-elektronik alanında işe girmek istediğinde söz konusu sektör için gereken donanımları edinmelisin. Elektrik-elektronik alanında çalışmak istiyorsan mühendislik gibi alanlar için gerekli eğitimleri tamamlaman gerekebilir. Elektrik-elektronik mühendisleri, dört yıllık eğitim veren Mühendislik Fakültelerinden mezun olmalıdır. Elektrik-elektronik alanı iş ilanlarına başvuranların genellikle o alanda tecrübeli ve eğitimli kişiler olması beklenir. Gerekli tecrübeye sahip ve ilgili eğitimleri almış kişiler elektrik-elektronik mühendisi iş ilanlarına başvuru yapabilirler.

Elektrik-elektronik sektöründeki iş ilanlarına başvurmak için hangi belge ve diplomalar gereklidir?

Elektrik-elektronik iş ilanları pozisyona göre değişen kriterlere sahiptir. Çoğu elektrik-elektronik iş ilanında lisans belgesi şartıyla karşılaşabilirsin. Lisans ve lisansüstü belgelerini iktisat, mühendislik veya işletme bölümlerinden aldığında pek çok elektrik-elektronik iş ilanına başvurabilirsin. Elektrik-elektronik iş ilanlarında üniversite diplomalarının yanı sıra bölüm ve pozisyonuna göre sürücü belgesi sahibi olman da istenebilir. Sürücü belgesinin olması elektrik-elektronik iş ilanları kadar birçok alanda olumlu etkiler sağlar. Elektrik-elektronik iş ilanları için ihtiyacın olan belgeler ilan detaylarına göre farklılık gösterir.

Elektrik-elektronik uzmanları hangi alanlarda çalışabilir?

Meslek alanlarındaki uzmanlıklar lisans eğitimleri ile birlikte çoğu zaman deneyim ve lisansüstü eğitimler ister. Elektrik-elektronik uzmanlarının çeşitli şehirlerde çalışabileceği pek çok alan bulunur. Elektrik-elektronik uzmanıysan çalışabileceğin alanlar sektördeki birçok elektronik firmasında yer alır. Elektrik-elektronik uzmanı olarak satış mühendisliği, saha teknisyenliği, satış destek uzmanlığı ve iş geliştirme sorumlusu pozisyonlarında çalışabilirsin. Farklı şehir ve firmalarda elektrik-elektronik uzmanı ilanlarına başvurabileceğin gibi elektronik tasarım mühendisliği ile mekanik bakım teknikerliği ilanlarına da başvuruda bulunabilirsin. Sektörde veri işleme süreç destek uzmanlığı, proje planlama mühendisliği ve servis mühendisliği alanlarında elektrik-elektronik uzmanı olarak yer alabilirsin.

Elektrik-elektronik alanından yeni mezun olanlar hangi sektörlerde çalışabilir?

Elektrik-elektronik alanından yeni mezun olduysan çalışabileceğin birçok alan bulunur. Teknoloji, yazılım ve mühendislik firmaları sana çeşitli kriterlerde alternatif iş ilanları sunar. Yeni mezunların tecrübelerini artırmaya yönelik iş ilanları genellikle otomasyon-yazılım geliştirme mühendisliğinden yarı zamanlı servis mühendisliğine kadar uzanır. Endüstri ve enerji alanında faaliyet gösteren markalar bünyesinde, elektrik-elektronik alanından yeni mezun adaylar için iş ilanları bulunabilir. Yeni mezunlara yönelik elektrik-elektronik iş ilanları sektörel açıdan geniş bir yelpaze sunar.