5516

Satış İş İlanları

Şehir seçin arrow_drop_down
İlçe seçin arrow_drop_down
search


search

Seçili Filtreler (1)Filtreleri Temizle

Satış cancel
Hiçbir ilanı kaçırma!
Bu aramana uygun yeni bir ilan yayınlandığında ilk senin haberin olsun.

İlanları konuma göre filtrele!

Hiçbir ilanı kaçırma!
Bu aramana uygun yeni bir ilan yayınlandığında ilk senin haberin olsun.
Şu an 100 sayfa içerisinden 1. sayfadasınız

Satış İş İlanları

Türkiye üretim, teknoloji ve sanayi alanlarında gelişmiş ülkeler arasında yer alır. İstanbul, İzmir, Ankara, Kayseri, Konya ve Antalya gibi önemli büyükşehirlere sahip olan Türkiye’de, yerli ve yabancı olmak üzere pek çok firma bulunur. Gelişen teknoloji ve artan nüfus ile birlikte tüketiciler pek çok yeni ürüne ihtiyaç duyar. Bu ürünlerin satılması ve pazarlanması amacıyla da birçok sektörde satış elemanları istihdam edilir. Farklı satış tekniklerini kullanarak çeşitli ürünleri müşterilerle pazarlayan kişilere satış elemanı adı verilir. Birçok firma tarafından satış iş ilanları yayınlanır. Pek çok ürünü farklı şartlarda ve koşullarda üreten firmalar, müşterilere ürünlerini en iyi şekilde pazarlayarak satış yapmayı hedefler. Firmaların para kazanması amacıyla çalışan satış elemanları, müşterilerin ürünler hakkında bilgi edinmesine de yardımcı olur. 

Satış Personeli Olmak İçin Hangi Yeteneklere Sahip Olunmalı?

Satış sektöründe çalışmak isteyen adayların, farklı pozisyonlarda açılan satış danışmanı iş ilanları seçeneklerine başvurması için bazı yeteneklere sahip olmaları gerekir. Firmaların adaylardan istediği yeteneklerin yanı sıra, bazı çalışma şartlarına ve koşullarına da uyum sağlanması istenebilir. Satış mesleğinde çalışmak isteyen adayların birçoğu farklı teknikler kullanarak satış yapar. Temelde satış personellerinde olması gereken en önemli özellik ikna kabiliyeti olur. Hem müşteriye güven vermek hem de satışını yaptığı ürünü en iyi şekilde anlatmak i satış yapacak kişilerin sahip olması gereken bazı yeteneklerdir. Ayrıca firmaların farklı alanlarda hizmet ve ürün satışında görev alacak personellerin iyi derecede iletişim becerisine sahip olması tercih edilir. Sürekli olarak güleryüzlü ve açıklayıcı bir tavırla, ürünlerin sahip olduğu özellikleri müşteriye sabırla anlatmak da pazarlama ve satış sektöründe çalışan adaylarda bulunması gereken özellikler arasında yer alır. Satış yapılacak ürünlerin envanter kontrolünü ve son kullanma tarihi olan ürünlerin sürekli olarak takibini yapmak da personellerin görevleri arasındadır. Adaylar iş takibi özellikleri sayesinde bu gibi sorumlulukları yerine getirebilirler. Firmaların, satış personeli olarak istihdam edecekleri adaylara sunduğu pozisyonlar, farklı yetenek ve yetkinlikleri gerektirebilir. Örneğin, satış elemanlarının ikna kabiliyetine sahip olması gerekirken, satış müdürlerinin satış personellerini disiplinli bir şekilde kontrol yeteneğine sahip olması beklenir. Bu noktada satış müdürlerinde, liderlik gibi birtakım özellikler de aranır.

Satış Personeli İş İlanlarında Hangi Detaylara Dikkat Edilmeli?

Satış personeli olarak çalışmak isteyen adayların, farklı sektörlerde faaliyet gösteren firmalar tarafından yayınlanan iş ilanlarında dikkat etmesi gereken birçok detay bulunur. Bu detaylar arasında ilk olarak firmanın sunduğu şartlar ve koşullar yer alır. Farklı sektörlerde satış imkanı sunan firmalar, adaylardan farklı ürünlerin satışını ve pazarlamasını yapmasını ister. Bu ürünlerin satıldığı çalışma alanı veya iş yerinin, adayın ikamet ettiği adrese yakınlığı önemli noktalardan biridir. Bu nedenle yayınlanan iş ilanlarında sunulan lokasyona dikkat edilmelidir. firmaların sunduğu çalışma saatleri de adaylar için önemli detaylar arasında yer alır. Satış esnasında sürekli olarak iletişim halinde olan satış elemanının belirli bir saat aralığında çalışması gerekir. Sürekli olarak satış yapmaya çalışan adayların teşvik edilmesi için primler de satış elemanı iş ilanları detaylarında belirtilebilir. Birçok sebepten dolayı farklı çalışma şartlarına ve koşullara sahip olan satış iş ilanlarında, bütün detayların dikkatle incelenmesi gerekir.

Satış Personeli Ne İş Yapar?

Satış personeli olarak görev almak isteyen adayların iş tanımları firmalarla olan anlaşmalarına bağlı olarak farklılıklara sahip olur. Fakat temelde satış departmanında çalışan tüm bireyler, bir ürün veya hizmetin belirlenen hedefler doğrultusunda satılması amacıyla çalışır. Firmaların ürettiği veya sunduğu hizmetler; farklı fiyatlarda, şartlarda veya konseptlerde olabilir. Bu nedenle satış departmanı çalışanlarının satış odaklı olarak çalışmaları gerekir. Satış pazarlama iş ilanları yayınlayan firmalar, adayların satış kendilerini geliştirmesi için çoğu zaman eğitimler düzenler. Bu sayede adayların daha donanımlı bir konuma gelmeleri amaçlanır. Satış personeli olarak çalışan bireyler; hazır giyim ürünü, gıda, ev eşyası ve teknolojik alet gibi pek çok ürün ve hizmeti müşterilerine satmak amacıyla çalışabilir. Satış personelleri farklı platformları kullanarak da satış yapabilir. Telefonla, yüz yüze veya internet aracılığıyla çalışan birçok satış personeli bulunur.  

Satış Personelinin Çalışma Ortamı ve Koşulları Nelerdir?

Satış sektöründe çalışan kişiler çoğu zaman satış yapılan alanlarda çalışır. Bu alanlar bazen bir mağaza olabilirken bazen de bir fabrika olabilir. Satış temsilcisi iş ilanları kategorisinde adayların telefon ile satış yapmaları da beklenebilir. Bu nedenle çağrı merkezi gibi birçok kişinin bir arada çalıştığı alanlarda da sık sık iş imkanları bulunur. 

Satış Personeli Hangi Alanda Çalışır?

Satış personeli olarak çalışmak isteyen adaylar, birçok alanda sunulan iş ilanlarına başvurabilir. Bir ürün veya hizmetin  satışı için sunulan iş fırsatları, farklı pozisyonlarda da olabilir. Örneğin, bir giyim mağazasında satış müdürü iş ilanları  bulunurken, bir turizm firmasında da bu pozisyonda iş bulmak mümkün olur. 

Satış Personeli Ne Kadar Maaş Alır?

Satış sektöründe pek çok farklı firma ve işletmede satış elemanı olarak görev almak mümkündür. Bu sebeple adayların maaş aralıkları da birbirinden oldukça farklıdır. Çeşitli pozisyonlarda sunulan satış personeli iş imkanları şartları, adayların sahip olduğu tecrübelere ve bilgi birikimine göre de sık sık değişir. Örneğin, satış mühendisi iş ilanları, satış elemanı iş ilanlarında sunulan maaşlardan daha farklı rakamlarda olabilir.

Satış Personeli Olmak İçin Ne Yapmak Gerekir?

Satış yapmak için öncelikle düzgün bir türkçe ve satılacak ürün hakkında yeterli bilgiye sahip olmak gerekir. Satılacak şey bir ürün veya hizmet olabilir. Gerekli satış tekniklerini öğrenmek mesleği icra etmek açısından yeterlidir. Satış şefi iş ilanları, adaylardan farklı belge ve tecrübeler talep edebilir. Bu nedenle tercih edilecek olan iş ilanındaki pozisyona uygun bir çalışma geçmişine ve tecrübeye sahip olmak önemli olur.

Sıkça Sorulan Sorular

Satış iş ilanları için hangi nitelikler aranmaktadır?

Satış için aranan nitelikler firmaların yayınladığı iş ilanlarında detaylı olarak yer almaktadır. Yayınlanan iş ilanlarında bulunan ''Genel Nitelikler ve İş Tanımı'' bölümünden, firmaların adaylarda aradığı nitelikleri detaylıca inceleyebilirsin. Buna ek olarak ''Aday Kriterleri'' bölümünden de tecrübe, eğitim, askerlik ve ehliyet gibi istenilen genel şartları öğrenebilirsin.

En güncel Satış iş ilanlarını Kariyer.net'te nasıl görüntüleyebilirim?

Güncel Satış iş ilanlarını ''Filtreler'' bölümünde yer alan ''Tarih'' kategorisinin altında bulunan ''Bugünün ilanları'' seçeneğini işaretleyerek en güncel iş ilanlarına erişebilirsin.

Kariyer.net'te Satış iş ilanları için başvuru süreci nasıl işliyor?

Satış iş ilanlarını inceleyip, sana uygun iş ilanlarına ''Başvur'' butonuna tıklayarak kolayca başvurabilirsin. Başvuru yapmadan önce ilan detaylarını incelemeyi ve özgeçmişini güncellemeyi unutmamalısın. Başvurular incelendikten sonra uygun bulunman halinde işverenler seninle iletişime geçer.

Satış iş ilanlarına başvuru yaparken nelere dikkat etmeliyim?

Satış iş ilanlarına başvuru yapmadan yapmadan önce, iş ilanı açıklamalarını detaylı bir şekilde inceleyebilir; firmaların belirlediği iş tanımını, adayda aranan özellikleri ve istenilen deneyim süresini göz önüne alarak sana en uygun iş ilanlarına başvuru yapabilirsin.

notifications İş Alarmı kur