2149

Turizm İş İlanları

Şehir seçin arrow_drop_down
İlçe seçin arrow_drop_down
searchsearch
Seçili Filtreler (1)Filtreleri Temizle

Turizm cancel
Hiçbir ilanı kaçırma!
Bu aramana uygun yeni bir ilan yayınlandığında ilk senin haberin olsun.

İlanları konuma göre filtrele!

Hiçbir ilanı kaçırma!
Bu aramana uygun yeni bir ilan yayınlandığında ilk senin haberin olsun.
Şu an 43 sayfa içerisinden 1. sayfadasınız

Turizm Sektörü İş İlanları

Turizm, Türkiye’nin bel kemiğini oluşturan sektörlerin başında gelir. Hem kamudan hem de özel teşviklerden beslenen turizm sektörü her sene katlanarak büyüyen ve dev hacimlerde faaliyet gösteren bir iş kolu. Sektör dahilinde oteller, acenteler, hava yolları, otobüs firmaları, hizmet sektörüne ait iş kolları başta olmak üzere yüzlerce istihdam çeşidi sağlanır. Eğer turizm hayalindeki sektörse turizm iş ilanları arasında sana uygun olduklarını düşündüğün pozisyonlara başvurarak bu heyecanlı ve eğlenceli sektörde çalışmaya hemen başlayabilirsin.Turizm eleman alımı konusunda en hızlı ve aktif sektörlerden birisi. Bu nedenle beğendiğin ilanlara Kariyer.net ile hemen başvurman ve site üzerinden alarm kurarak güncel turizm sektörü iş ilanları hakkında bilgi sahibi olmanda fayda var. 

Turizm Sektörünün Çalışma Ortamı ve Koşulları Nasıldır?

Turizm sektörü eğlenceli ve ilginç olduğu kadar çalışanlarından özveri ve disiplin isteyen bir sektör profili çizer. Turizm sektöründe müşteri memnuniyeti en önemli husus. Bu nedenle müşterilerin isteklerine ve ihtiyaçlarına cevap vermek için esnek çalışma saatlerine hazırlıklı olman gerekir. Bu saatler boyunca turizm sektörü çalışanlarından beklenen profesyonel tavrın korunması da sektör standartlarının başında gelir. Eğer bir tesiste çalışmayı düşünüyorsan büyük tesislerin konaklama olanağı sağladığını bilmelisin. Daha küçük tesisler ise sezonluk çalışanlarına konaklama, yol ve yemek konusunda yardımcı olabilir. Turizm sektörü iş ilanları bu konularda bilgi verir ve bilgileri dikkatlice incelemen yaşayabileceğin herhangi bir olumsuzluğun önüne geçer. Turizm sektörü dönemsel yoğunluğun sıkça yaşandığı bir çalışma alanı. Yaz ve sömestr tatilleri, resmi ya da dini bayramlar ve hafta sonları turizm sektörü için ağır çalışma dönemleri olur. Çalışanlardan bu dönemlerde organize ve disiplinli bir şekilde hareket edilmesi beklenir. Turizm şirketleri iş ilanları açarken hangi kolda çalışma yürüttüklerini belirtir. Bu bilgiler ışığında şirketin senenin hangi dönemlerinde yoğunlaşacağını anlayabilir ve kararını bu çerçevede verebilirsin. Merak ettiğin konular olması durumunda Kariyer.net üzerinden işverene soru sorarak başvuruyu netleştirebilirsin. Turizm sektörünün bir diğer avantajı hemen her çalışma şeklinde istihdam sağlaması. Turizm sektöründe iş ilanları arasında tam zamanlı, yarı zamanlı, freelance ve proje bazlı bir çok ilan bulabilirsin. Benzer şekilde giriş seviyesinden üst düzey yöneticiliğe kadar sektör her zaman nitelikli ve vasıfsız elemanlara ihtiyaç duyar. 

Turizm Sektöründe Çalışmak İçin Hangi Özelliklere Sahip Olmak Gerekir?

Turizm, hizmet sektörüyle iç içe geçmiş ve müşteri memnuniyetinin ön planda tutulduğu bir çalışma alanı. Turizm sektöründe çalışmak istiyorsan bazı özelliklere sahip olman gerekir.

  • Nazik, güleryüzlü ve sabırlı bir profesyonel tavır adapte etmelisin. 
  • Sürekli müşterilerle iletişim halinde olacağın için iyi bir diksiyona ve iletişim becerisine sahip olmalısın. 
  • Turizm iş ilanları Antalya, Bodrum ve Marmaris gibi yoğun yabancı turist alan bölgelerde, İngilizce ve Rusça gibi yabancı diller çerçevesinde yayınlanabilir. Bu nedenle dil konusunda kendini geliştirmelisin.
  • Hizmet sektörünün bir gereği olarak dış görünüşüne özen gösteren biri olman senin için büyük bir artı olabilir. 
  • Zaman içinde yöneticiliğe yükselmek istiyorsan turizm meslek liselerinden ya da yüksek öğretim kurumlarının ilgili bölümlerinden mezun olman avantaj sağlar.
  • Mesleki becerilerini eğitim ve sertifikalarla güçlendirerek sektöre olan tutkunu gösterebilir ve turizm elemanı arayanlar için öne çıkabilirsin.

Turizm Sektöründe Çalışanlar Ne İş Yapar?

Turizm sektöründe onlarca değişik alt kategori bulunur. Acenteler, tesisler ve müşteriler arasındaki iletişimi sağlar ve en iyi tatil deneyimi için yönlendirme yapar. Tesis çalışanları yönetici ve müşteri temsilcisi gibi beyaz yakalı pozisyonlardan kat görevlisi, aşçı ve hizmet görevlisi gibi mavi yakalılara kadar uzanan geniş bir yelpazeyi kapsar. Turizm iş ilanları İstanbul ve Ankara gibi şehirlerde SPA ve masaj olanaklarının bulunduğu tesislerde masör ve aromaterapist gibi pozisyonlar için yayınlanabilir. Kaplıca temelli tesislerde ise doktor, hemşire ve diyetisyenlere kadro açılır. Lojistik de turizm sektörünün ana çalışma alanlarından biri. Tur şoförlüğü, transfer şoförlüğü ve alım uzmanlarıyla çalışan nakliye kolları, sektörün faaliyet alanları arasındaki yerini alır. Tarihi değerleriyle öne çıkan şehirlerde tur rehberliği yaygın bir pozisyon olarak karşımıza çıkar. Kış turizminde çalışanlar ise kayak ve snowboard öğretmenliği gibi alanlarda iş bulabilir. 

Turizm sektöründe vasıfsız iş imkanları nelerdir?

Turizm sektörü vasıfsız elemanları en çok istihdam eden sektörlerden biri. Kat görevlisi, aşçı kalfası, şoför ve diğer giriş seviyesi işlerde birçok vasıfsız işçiye ihtiyaç duyulur. Aynı zamanda bu görevlerde kendini gösteren kişiler zaman içinde büyük tesislerde şefliğe yükselebilir. Bu nedenle turizm vasıfsız işçiler için girilecek en iyi sektörlerden biri olabilir. 

Turizm sektörü iş ilanlarına başvuru yapmadan önce hangi detaylara dikkat etmek gerekir?

Turizm sektöründe iş ilanları sene boyunca canlı ve yoğun bir trafiğe sahip. İlanlara başvurmadan önce istenen eğitim ve dil şartlarını karşılayıp karşılamadığından emin olmalısın. Daha sonra şirketin sunduğu imkanlara ve çalışma şekline bakarak sana uygun olmadığına karar verebilirsin. Eğer net bir karar verdiysen Kariyer.net’in arama filtrelerini kendine göre düzenleyerek sadece ilgini çeken ilanlarla karşılaşacağından emin olabilirsin. 

Turizm sektöründe sezonluk iş bulmak mümkün mü?

Turizm sektörü sezonluk işlerin en yoğun olduğu sektörler arasında. Yazın sahil şeritleri, kışın kar alan yüksek yerler, sonbaharda ormanlık alanlar ve tabiat parkları sezonluk işçilere her zaman ihtiyaç duyar. Çalışmak istediğin sezona göre açılan ilanları takip ederek proje bazlı ve sezonluk işleri görebilirsin.

Turizm sektöründeki full time işler nelerdir?

Turizm sektöründe çalışmak istiyor ancak sabit bir düzeninin olmasını istiyorsan yönelebileceğin birkaç seçenek bulunuyor. Bolu ve Eskişehir turizm iş ilanları arasında gezerek büyük şehirlerden yıl boyunca hafta sonu trafiği alan lokasyonlara yönelebilirsin. Alternatif olarak acentelerin açtığı ilanlara başvurup sene boyunca masabaşı çalışacağın bir pozisyon yakalayabilirsin.

Sıkça Sorulan Sorular

Turizm iş ilanları en çok hangi şehirdedir?

Turizm iş ilanlarının en çok hangi şehirde yayında olduğunu öğrenmek istiyorsan panelin filtrelerini kullanabilirsin. Burada bulunan şehir filtresine tıkladığında turizm alanında hangi şehirde kaç adet ilanın yayında olduğunu görebilirsin. Kriterlerine uyan şehirdeki turizm iş ilanına derhal başvuru yapabilirsin.

Turizm iş ilanlarına nasıl başvurabilirim?

Turizm ilanlarına başvuru yapabilmek için öncelikle siteye üye olman gerekir. Sonraki aşamada ise etkileyici bir özgeçmiş hazırlayarak devam edebilirsin. Bundan sonra istediğin şehirdeki turizm iş ilanına başvurunu gerçekleştirebilirsin. Başvuru için her bir ilanın bilgilendirme sayfasındaki “başvur” seçeneğini tıklaman gerekir. Başvuru esnasında istersen özgeçmişinle birlikte firmaya ön yazı da gönderebilirsin. 

En popüler turizm iş ilanları nelerdir?

Her bir turizm iş ilanını kaç kişinin görüntülediği ve kaç kişinin bu ilanlara başvuru yaptığı bellidir. Bu bilgilendirme sayfalarını inceleyerek hangi ilanın en popüler ilan olduğuna karar verebilirsin. Kriterlerine uygun olan iş ilanına vakit kaybetmeden başvuru yapabilirsin.

En kazançlı turizm iş ilanları nelerdir?

https://www.kariyer.net platformunda yayında olan iş ilanlarının bilgilendirme sayfasında firmanın aradığı personel için belirlediği ücret bellidir. Bu ücretleri inceleyerek en kazançlı turizm iş ilanının hangisi olduğunu anlayabilirsin. İlanın kriterlerine uygun olduğunu değerlendiriyorsan hemen başvurunu gerçekleştirebilirsin. Başvurun kabul edildiğinde, özgeçmişin görüntülendiğinde ve başvurun olumlu değerlendirildiğinde gerekli bilgilendirme mesajını alırsın. https://www.kariyer.net ile sevinçli haberi alman an meselesidir.  

notifications İş Alarmı kur