Daha iyi bir deneyim için uygulamada aç

keyboard_arrow_down
30

Optisyen İş İlanları

Şehir seçin arrow_drop_down
İlçe seçin arrow_drop_downsearch


search
Sıralama Önerilen

Seçili Filtreler (1)Filtreleri Temizle

Optisyen cancel
Atasun Optik Perakende Tic. A.Ş.

Erzincan-Optisyen

Atasun Optik Perakende Tic. A.Ş.
Erzincan
Hiçbir ilanı kaçırma!
Bu aramana uygun yeni bir ilan yayınlandığında ilk senin haberin olsun.

Sıkça Sorulan Sorular

Optisyen kimdir?

Optisyen unvanı göz doktorları tarafından hazırlanan reçeteleri inceleyebilen kişilere verilir. Optisyenler; göz doktorlarının reçetede belirttiği, hastaya uygun lensin veya gözlüğün satışını yapar. Bununla birlikte miyop, astigmat ya da hipermetrop gibi göz bozukluklarına sahip olan kişiler, gözlük kullanacakları zaman optisyenlerden yardım alabilir. Optisyenler gözlük satın almayı düşünen kişilere uygun çerçeve modelini de belirler. Aynı zamanda optik camların kullanıcıların seçtiği çerçevelere montajını yapan kişilere optisyen denir.

Optisyen olmak için ne yapmak gerekir?

Optisyen olmak isteyenlerin bu alanda gereken eğitimleri tamamlaması büyük önem taşır. Optisyen olmak için Optisyenlik Bölümünden mezun olmak gerekir. Birçok farklı üniversitede Optisyenlik Bölümü yer alır. 2 yıllık ön lisans programından başarı ile mezun olan adaylar optisyenlik yapabilir. Adaylar, tecrübe seviyesine göre iş ilanlarına başvuru yaparak çalışma imkanı bulabilir.

Optisyen ne kadar maaş alır?

Optisyen maaşları, çalışılan firmaların bulunduğu yere ve çeşitli kriterlere bağlı olarak değişkenlik gösterebilir. Yeni işe başlayan bir optisyenin almış olduğu maaş genellikle asgari ücret düzeyinde olur. Deneyim süresine bağlı olarak optisyenlerin maaşlarında artışlar görülmesi mümkündür. Ayrıca optisyenler kendi iş yerini açabilir. Bu kapsamda optisyenlerin kazandığı ücretler farklı olur.

Optisyen iş yeri açabilir mi?

Üniversiteden optisyen olarak mezun olduktan sonra kişiler kendi işletmesini açabilir. Bununla birlikte açılmış olan herhangi bir optisyen işletmesinde çalışmak da mümkündür. Gereken eğitimleri tamamlayan ve optisyen unvanını alan kişinin, iş yeri açmaya hakkı olur.