401

Mimar İş İlanları

Şehir seçin arrow_drop_down
İlçe seçin arrow_drop_down
search


search
Seçili Filtreler (1)Filtreleri Temizle

Mimar cancel
Hiçbir ilanı kaçırma!
Bu aramana uygun yeni bir ilan yayınlandığında ilk senin haberin olsun.

İlanları konuma göre filtrele!

Hiçbir ilanı kaçırma!
Bu aramana uygun yeni bir ilan yayınlandığında ilk senin haberin olsun.
Şu an 9 sayfa içerisinden 1. sayfadasınız

Mimar İş İlanları

Mimarlar, yeni bir yapının tasarlama sürecinde veya eski yapıların restorasyon çalışmalarında rol alan kişilerdir. Türkiye’de tasarım alanında her geçen gün yeni gelişmelerin yaşanması yapı sektöründe faaliyet gösteren mimarlar için de çeşitli iş olanaklarının oluşmasını sağlar. Birçok farklı şehirde mimar iş ilanları yayınlayan firmalar, bu alanda çalışmak isteyen kişilere istihdam alanı oluşturur. Özellikle kentlerde birçok farklı yapı faaliyetlerinin sürdürülmesi nedeniyle iç mimar iş ilanları seçeneklerinin daha fazla olduğu görülür. Tasarım alanında kendini güncel tutmayı başarabilen kişiler, bu sektörde bulunan istihdam olanaklarından faydalanabilir. 

Mimar İş İlanları İçin Hangi Yeteneklere Sahip Olunmalı?

Mimarların birçok farklı sorumluluklarının bulunması, adayların bu sorumlulukları yerine getirebilecek yeteneklere sahip olmasını gerektirir. Daha sağlıklı ve güncel bir yapı tasarımı elde edebilmek için adaylar, teknik bilgileriyle estetik bakış açılarını birlikte kullanmalıdır. Bunun yanı sıra tasarım yapılacak alanlarda çevrenin de koruma altına alınması için gerekli bilgiye ve beceriye sahip olunması adaylardan istenen yetenekler arasında yer alır. Yeni bir bakış açısı ile özgün tasarımlar ortaya çıkarabilmek de mimarlardan beklenilenler arasında yer alır. Mimarlık alanında en önemli yetenekler arasında analitik düşünme becerisi bulunur. Hayal gücünü etkili bir şekilde kullanabilmeyi başarabilen mimarlar, işin gerekliliklerini daha iyi bir şekilde yerine getirebilir. Aynı zamanda gelişen teknoloji ile mimarların kullandığı programlar günden güne farklılık gösterir. Bu yüzden adaylardan sektörde kullanılan araç-gereçlerin yanı sıra program dillerini kavrayabilecek yeteneğe sahip olması talep edilir. Günlük hayatta çeşitli yeniliklerin ortaya çıkması ve yapı sektöründe izlenen yolun farklılık göstermesi gibi unsurlarda mimarlık mesleğini etkileyen önemli faktörler arasında yer alır. Diğer yandan mimarlık kendi içerisinde farklı alanlara ayrılır. İç mimarlık ve peyzaj mimarlığı en çok bilinen alanlar arasında yer alır. Farklı mimarlık alanları farklı yetenekleri gerektirir. Peyzaj mimar iş ilanları seçeneklerine başvuruda bulunacak kişilerin, çevre ve peyzaj düzenlemesi konusunda gerekli bilgi birikimine sahip olması şarttır. 

Mimar İş İlanlarında Hangi Detaylara Dikkat Edilmeli?

Yapı sektöründe faaliyet gösteren firmaların yayınladığı iş ilanlarında mimarlar için birçok farklı iş olanağı bulunur. Özellikle mimar iş ilanları İstanbul şehrinde yüksek oranda artış gösterir. Bu alanda yeni mezun veya deneyimli kişiler için farklı iş ilanları yer alır. Bu iş ilanlarından en iyi şekilde faydalanabilmek için adayların bazı detaylara dikkat etmesi gerekir. Bu detaylar arasında şirketlerin belirlemiş olduğu kriterler çok önemli bir yere sahip olur. Firmaların istediği nitelikleri tam olarak sağlayabiliyor olmanız istihdam olanaklarından daha hızlı bir şekilde faydalanabilmenize olanak sağlar. Başvurularda ön plana çıkabilmek için yapı sektörünü ilgilendiren eğitimlere ve seminerlere katılım göstermeniz çok önemlidir. Mimar ilanları firmaların niteliklerine uyum gösteren kişilerin belirli pozisyonlarda görevlendirilmesine olanak sağlar. Bunun yanı sıra mimarlar şantiye alanlarında görev alabilmek için de ilanlara başvuruda bulunabilir. 

Mimarlar Ne İş Yapar?

Yapı projelerinin başlangıcından tamamlanmasına kadar olan süreçte mimarlar belirli roller üstlenir. Bağlı bulundukları firma ile birlikte yeni tasarım önerileri hazırlamak ve bu önerileri müşterilere sunmak mimarların en önemli görevleri arasında yer alır. Mimarlar, hem elle hem de yapı sektöründe kullanılan bilgisayar destekli programlar ile tasarımlar yapmak ve detaylı çizimler oluşturmak ile sorumlu olur. Bunun yanı sıra uygulama yapılacak olan alanda ihtiyaçların belirlenmesi ve müşterilere uygulanacak proje hakkında detaylı bilgilerin verilmesi gibi hususlar mimarların sorumluluk alanlarında yer alır. Deneyimsiz mimar iş ilanları seçeneklerine başvuruda bulunan kişiler, bu sorumlulukları yerine getirmek ile görevlendirilir. Aynı zamanda uygulama yapılacak olan alanda çevresel etkilerin değerlendirilmesi ve uygunluğunun kontrol edilmesi gerekir. 

Mimarların Sorumluluk Alanları Nelerdir?

İnşaat alanında çalışan profesyoneller ile belirlenen projenin fizibilitesi hakkında görüşmeler yapmak mimarların önemli sorumlulukları arasında yer alır. Mimarların, başından sonuna kadar görevli oldukları projeyi etkin bir şekilde takip etmesi gerekir. Diğer yandan freelance mimar iş ilanları için başvuruda bulunacak kişiler uzaktan çalışabilir ve tasarım aşamasına destek olur. Aynı zamanda mimarlar inşaat alanında kullanılacak malzemelerin niteliğini ve kalitesini belirlemelidir. Devlet kurumlarında ya da özel sektörlerde bulunan iş ilanlarına başvuruda bulunacak kişilerin bu sorumlulukları alabilecek mental güce ve yetkinliklere sahip olması gerekir. 

Mimarlık Eğitimi Nedir?

Mimar olabilmek için herhangi bir üniversitenin, 4 yıllık eğitim verilen mimarlık bölümünden mezun olmak gerekir. Lisans derecesine sahip olan adaylar, yapı sektöründe deneyim kazanabilmek için güncel mimar iş ilanları seçeneklerine başvuruda bulunabilir. Kamu kurumlarında çalışabilmek için de mimarların Kamu Personel Seçme Sınavı sonucunda yeterli puana ulaşması gerekir. 

Firmaların Mimarlarda Aradığı Nitelikler Nelerdir?

Yenilikçi düşünme tarzı ve yaratıcı kavramlarının ön plana çıkması, işverenlerin mimarlarda aradığı en önemli nitelikler arasında yer alır. Bunun yanı sıra mimar ilanları adaylarının üç boyutlu düşünmeye ve mekanik sistemleri kavrayabilecek yeteneğe sahip olması gerekir. 

Mimarlar İçin İş Olanakları Nelerdir?

Hem yeni mezun mimarlar hem de sektörde tecrübe sahibi olan kişiler için yapı sektöründe oldukça farklı pozisyonlarda iş olanakları bulunur. Mimar arayan firmaların özellikle büyükşehirlerde fazla bulunması istihdamın da giderek artış göstermesine olanak sağlar. 

Sıkça Sorulan Sorular

Mimar iş ilanlarına nasıl başvurabilirim?

Mimar iş ilanlarına başvurmak için Kariyer.net platformuna üye olman ve bu site üzerinde bir özgeçmiş hazırlaman gerekir. Ardından iş araması yapıp, tarih, ülke - il - ilçe, sektör, departman, pozisyon, pozisyon seviyesi gibi filtreleri kullanarak, sana en uygun ilanlara erişebilirsin. Beğendiğin ilana Başvur butonu ile başvurunu yapabilirsin. Bazı firmalar maaş aralığı gibi sorular da sorabilir, işlemini tamamlaman için bu soruları da cevaplaman gerekir.

Mimar iş ilanları en çok hangi şehirdedir?

Zahmetli bir eğitimi olan mimarlık, inşaat sektörünün yoğun olduğu ülkemizde sıkça talep görür. Ülkenin her yerinde bu mesleğe talep olsa da özellikle; İstanbul, Ankara, İzmir, Kocaeli, Bursa, Adana gibi kalabalık kentlerde ihtiyaç daha fazladır. İlanlar dönemsel olarak değişebilir.

Evime yakın mimar iş ilanlarını nasıl bulabilirim?

Temposu yüksek bir meslek olan mimarlık, zamanı en verimli şekilde kullanmayı da gerektirir. Evine en yakın iş ilanlarına başvurarak, yolda harcayacağın zamandan tasarruf edebilirsin. Bu işlemi yaparken mimarlık iş ilanları açıkken ülke - şehir - ilçe filtrelemesi yaparak, sana en yakın ilçeleri seçebilirsin. Böylece evine en yakın iş olanaklarına erişebilirsin.

Mimar iş ilanı veren firmaları inceleyebilir miyim?

Mimarlık yaparken, uzun ve yoğun çalışma süreçlerini geçireceğin firmanın nasıl bir yer olduğu, önemlidir. Bu doğrultuda arama ve filtreleme sonrası ekrana gelen ilanların pozisyon bölümünün altında yazan firma adının linkine tıklayarak, şirket künyesine erişebilirsin.

notifications İş Alarmı kur