Daha iyi bir deneyim için uygulamada aç

keyboard_arrow_down
259

İthalat - İhracat İş İlanları

Şehir seçin arrow_drop_down
İlçe seçin arrow_drop_downsearchsearch
Sıralama Önerilen

Seçili Filtreler (1)Filtreleri Temizle

İthalat - İhracat cancel
FATMER DIŞ TİCARET AMBALAJ

Fransızca Bilen İhracat Asistanı

FATMER DIŞ TİCARET AMBALAJ
Mersin
Hiçbir ilanı kaçırma!
Bu aramana uygun yeni bir ilan yayınlandığında ilk senin haberin olsun.
ERSA İTHALAT VE TİCARET ANONİM ŞİRKETİ

.Net Yazılım Uzmanı

ERSA İTHALAT VE TİCARET ANONİM ŞİRKETİ
İstanbul(Asya)
Hiçbir ilanı kaçırma!
Bu aramana uygun yeni bir ilan yayınlandığında ilk senin haberin olsun.
Sektöründe Lider Firma

Sales Support and Sales Operations Specialist

Sektöründe Lider Firma
İstanbul(Asya)
Hiçbir ilanı kaçırma!
Bu aramana uygun yeni bir ilan yayınlandığında ilk senin haberin olsun.
Şu an 6 sayfa içerisinden 1. sayfadasınız

İthalat İhracat İş İlanları

İthalat ihracat alanında çalışmak isteyen kişiler, ağırlıklı olarak dış ticaret sorumlusu pozisyonunda görev alır. Çoğu sektörde son zamanlarda pazara yönelik taleplerin yaşanması ithalat ihracat iş ilanları yayınlayan firmaların da artış göstermesine sebep olmuştur. İthalat ihracat sorumluları ağırlıklı olarak yurt dışı pazarlarına yönelik araştırmalar yapmak ile görevlendirilir. Bağlı bulundukları kurum için uygun ticaret fırsatlarının belirlenmesi ve bu fırsatlardan kurumun faydalanabilmesini sağlayan kişiler, ithalat ihracat iş ilanları arasından başvuruda bulunabilir. Aynı zamanda bu mesleğin gerekliliklerini sağlayabilmek için kişilerin yasal zorunluluklara da hakim olması gerekir. İthalat ihracat sektöründe çalışmak isteyen kişilerin, sorumlu bulundukları alanlarda görev tanımları oldukça geniş bir alana yayılır. Genellikle bağlı bulunan firmanın pazar bağlantıları ile ilgilenen kişiler, firmada sahip oldukları pozisyon göre farklı sorumluluklara sahip olur. Bu sektörde çalışmak istiyorsanız; deneyimlerinize ve becerilerinize uygun olabilecek bir pozisyon tercihinde bulunmanız, işin gerekliliklerini sağlayabilmenize yardımcı olur. Birçok farklı şehirde yayınlanan ithalat - ihracat iş ilanları arasında yeteneklerinize ve eğitiminize uyumlu olarak bulabileceğiniz birçok iş ilanı mevcuttur. 

İthalat İhracat Mesleği İçin Hangi Yeteneklere Sahip Olunmalı?

Aynı zamanda kişilerin bu gereklilikleri sağlayabilmesi için belirli bazı yeteneklere sahip olması gerekir. İthalat ihracat sektöründe görev almak isteyen kişiler, yurt dışı pazar bağlantıları konusuna ilgili olmalıdır. Kişinin pazar analizi yapabilmesi için analitik düşünce gücüne sahip olması ve fırsatlara yönelik araştırmalar yapması da istenilen beceriler arasında yer alır. İthalat ihracat iş ilanları yayınlayan firmanın ve programlama alanında çalışmak isteyen kişilerin,  geliştirilen programların uygulamaya konulmasına teşvik edebilecek yeteneklere sahip olması gerekir. İthalat ihracat alanında çalışmak isteyen kişilerin iyi derecede İngilizce bilgisine sahip olması da firmaların istediği yetenekler arasında yer alır. Bunun yanı sıra hem yazılı hem de sözlü iletişim kanallarının etkin bir şekilde kullanılması bu sektörde oldukça önemli bir yere sahiptir. Özellikle satış ve pazarlama gibi alanlarda görev alacak kişilerin, iş birliği ve ekip çalışmasına yatkınlık yeteneklerine sahip olması da oldukça elzemdir. İthalat ihracat sektöründe yönetici pozisyonunda görev almak isteyen kişilerin problemler karşısında kısa sürede çözüm üretebilecek beceriye sahip olması gerekir. Bu yetenekleri karşılayan kişiler, ithalat ihracat alanında yayınlanan  ilanlarına başvuruda bulunabilir. 

İthalat İhracat İş İlanlarında Hangi Detaylara Dikkat Edilmeli?

İthalat ihracat sektöründe çalışmak isteyen kişiler için birçok farklı pozisyon mevcuttur. Bundan dolayı adayların iş ilanlarına başvuruda bulunmadan önce istenilen niteliklere dikkat etmesi gerekir. İthalat ihracat sorumlusu olarak çalışmak isteyen kişilerin iş ilanlarına başvuruda bulunurken iş tanımı hakkında detaylı bilgiye sahip olması gerekir. Ağırlık olarak liman şehirlerinde yayınlanan ithalat ihracat iş ilanlarında dikkat edilmesi gereken detaylar şehirlere göre de farklılık gösterebilir. İthalat ihracat sektöründe faaliyet gösteren firmalar çeşitli pozisyonlar için farklı kriterlerde adaylar arar. Yeteneklerinizi göz önünde bulundurarak tercih edeceğiniz ilanlarda çalışma koşullarını değerlendirmeniz, başvuruda bulunmadan önce dikkat edilmesi gereken detaylar arasında yer alır. Aynı zamanda işin gerekliliklerine uygun olup olmadığınıza karar vermeniz, işe alım sonrasındaki adaptasyon sürecinde size yardımcı olur. Bunun yanı sıra ithalat ihracat iş ilanları İzmir şehrinde yayınlanan ilanlara göz gezdirildiği zaman birçok farklı firmanın hem tam zamanlı hem de yarı zamanlı olarak eleman arayışında olduğu görülür. Bu noktada dikkat etmeniz gereken en önemli husus, iş başvurusunda bulunmadan önce çalışma koşullarının ve çalışma ortamının değerlendirilmesi olur. 

İthalat - İhracat Sektörü Ne İş Yapar?

İthalat ihracat sektöründe uzmanlıktan satış temsilciliğine, fuar müdüründen teknik ressama kadar birçok farklı alanlarda iş gücüne ihtiyaç duyulur. Bir firmada ithalat ihracat uzmanı olarak görev almak isteyen kişilerin günlük yapması gereken işlemleri, gümrük mevzuatı ve ilgili yönetmeliklere uygun olarak gerçekleştirilmesi gerekir. Bu gibi sorumlulukların yanı sıra müşteriler ile etkin bir şekilde iletişim kurarak işlemlerin yürütülmesinde de yine uzmanlar görevlidir. İzmir ithalat ihracat firmaları iş ilanları sayfası aracılığıyla başvuruda bulunan adaylar, pazar hakkında gerekli analizlerin yapılması ve ortaya çıkan sonuçlar aracılığıyla müşteri, tüketici ve rakipler hakkında raporların hazırlanıp sunulması gibi görevlere sahip olur. İthalat ihracat alanında fuar müdürü olarak görev almak isteyen kişiler, yurt dışında yer alan fuar ve firma ziyaretlerinin organize edilmesi ve firmanın etkinliklere katılım sağlamasında etkin bir şekilde görev alır. Genel olarak bu sektörde çalışmak isteyen kişilerin uluslararası lojistik ve ticaret prosedürlerine karşı bilgi sahibi olması oldukça önemli olur. Bunun yanı sıra sektörde faaliyet gösteren kişilerin ikna kabiliyetinin de yüksek olması gerekir. 

İthalat İhracat Sektörü İçin Hangi Eğitim ve Belgeler Gerekir?

İthalat ihracat sektöründe görev almak için kişilerin gerekli akademik eğitimleri başarıyla tamamlaması gerekir. Bunun yanı sıra adayların, sektörde yeterli olacak düzeyde mesleki bir deneyime sahip olması da yine firmaların aradığı özellikler arasında yer alır. Bu durumda akademik eğitimlerini tamamlamış olan kişiler, sektörde görev almak için ilgili seminerlere katılarak hem belge edinebilir hem de sektör hakkında gerekli bilgiye kolaylıkla ulaşabilir. İthalat ihracat sektöründe uzman olarak görev almak isteyen kişilerin sayısal veriler ve grafikler hakkında bilgi sahibi olması gerekir. Aynı zamanda kişilerin yabancı para ve piyasalara karşı hakim olması ve firmanın faaliyet gösterdiği ülkelerdeki pazarı yakından takip edebilecek beceriye sahip olması da gerekir. İthalat ihracat uzmanı olarak firmalara başvuruda bulunmak isteyen kişilerin ilgili üniversitelerin dış ticaret ya da uluslararası ilişkiler bölümünden mezun olması gerekir. İhracat iş ilanları İstanbul şehrinde faaliyet gösteren firmalar, iktisat ve işletme gibi bölümlerden mezun olan kişiler için de uygun pozisyonlardaki iş ilanlarına sahip olur. En az lisans düzeyinde eğitim almış olan kişiler bu sektörde çalışmak için gerekli eğitim ve belgelere sahip olur. 

İthalat İhracat İş İlanlarında Görev ve Sorumluluklar Nelerdir?

İthalat ihracat alanında faaliyet gösteren kişiler, bu operasyonlarda aktif bir şekilde görev alır. Sektörde görev olan hemen hemen herkes, gümrük işlemleri ile ilgili evrakların düzenlenmesi ve sözleşmelerin hazırlanması sürecinden sorumludur. Aynı zamanda firma için müşteri portföyünün oluşturulması ve bu portföydeki müşterilerin korunması da yine çalışanların görev ve sorumlulukları arasında yer alır. Bu sorumlulukları karşılayabilecek olan kişilerin ithalat ihracat uzmanı iş ilanları sayfasında yer alan iş ilanlarına başvuruda bulunması beklenir. 

İthalat İhracat Sorumlusu Nasıl Olunur?

İthalat ihracat sorumlusu olarak görev alabilmek için üniversite ve meslek yüksekokullarının ilgili bölümlerinden mezun olunması şartı mevcuttur. Bunun yanı sıra kişilerin dış ticaret mevzuatına karşı ilgisinin olması ve organizasyon yeteneğine sahip olması da istenen nitelikler arasında yer alır. 

Firmaların İthalat İhracat Sorumlularında Aradığı Nitelikler Nelerdir?

İthalat ve ihracat iş ilanları arasından başvuruda bulunacak kişilerin, bağlı bulundukları pozisyondaki görevleri kapsamında yer alan ülkelerin pazar ve ekonomilerini yakından takip etmesi gerekir. Bunun için firmalar, dış ticaret mevzuatına hakim olunması gibi nitelikleri adaylardan ister. Aynı zamanda planlama ve organizasyon alanında kişilerin ekip çalışmasına yatkınlık göstermesi son derece önemlidir.

İthalat İhracat Sektöründe İş Olanakları Nelerdir?

İthalat ihracat firmaları iş ilanları birçok farklı şehirde oldukça zengin iş olanaklarına sahiptir. Gelişen teknolojiyle birlikte alım ve satım alanında her gün yeni bir değişiklik yaşanması iş olanaklarının da artış göstermesine imkan tanır. Bu noktada adaylar, ithalat ihracat sektöründe istedikleri şehirde oldukça kolay bir şekilde iş bulabilir.