Daha iyi bir deneyim için uygulamada aç

Bnp Paribas Leasing - Varlık Yönetimi Yöneticisi

TEB - Türk Ekonomi Bankası

İstanbul(Avr.)

İş Yerinde

İş Yerinde

15 gün önce yayınlandı

Çalışma Şekli

Tam Zamanlı

Pozisyon Seviyesi

Uzman

Departman

Varlık Yönetimi

Varlık Yönetimi

Başvuru Sayısı

132 başvuru

Çalışma Şekli

Tam Zamanlı

Pozisyon Seviyesi

Uzman

Başvuru Sayısı

132 başvuru

Departman

Varlık Yönetimi

GENEL NİTELİKLER VE İŞ TANIMI

Leasing sektörünün öncü firmalarından olan yabancı ortaklı şirketimizBNP Paribas Leasing Solutions için Varlık Yönetimi Yöneticisi veya Yönetici Yardımcısı olarak aramıza katılacak bir takım arkadaşı arıyoruz. Bu rol Satış ve İş Geliştirme Genel Müdür Yardımcısı'na bağlı olarak çalışacaktır.


Genel Nitelikler

 • 4 yıllık Mühendislik fakültelerinden mezun, tercihen Makine Mühendisliği
 • En az 2-3 yıl finans veya leasing sektöründe deneyim sahibi
 • Varlık yönetimi alanında kariyer hedefi olan
 • Stratejik ve analitik düşünce yapısına sahip
 • Birlikte çalıştığı kişi ve kurumlar ile iyi iletişim kurabilen
 • Takım çalışmasını seven
 • MS Office programlarına hakim
 • Upper Intermediate düzeyde İngilizce bilgisine sahip


İş Tanımı

 • Finansal veya Operasyonel Kiralama aracılığı ile finanse edilecek makine ve ekipmanların sınıflandırılması
 • Finanse edilecek makine ve ekipmanların yaşam döngüleri boyunca değer kayıplarının hesaplanması
 • Finanse edilen makine ve ekipman gruplarının piyasa değerlerinin takibi
 • Piyasa trendlerini yakından takip ederek ekipman grupları üzerindeki etkisini takip etmek
 • Ekipman ile ilgili süreçlerde diğer departmanlara destek vermek
 • Dışarıdan hizmet alınan Depo ve Nakliye / Ekspertiz firmalarını ve süreçlerini yönetmek
 • Şirket içi mevcut Çeşitlilik, Sürdürülebilirlik, Döngüsel Ekonomi vs. ekipleri ile birlikte koordine çalışmak

Aday Kriterleri

En az 3 yıl tecrübeli
Üniversite(Mezun)
Yapıldı, Muaf
İngilizce(Okuma : İyi, Yazma : İyi, Konuşma : İyi)

Varlık Yönetimi Uzmanı pozisyonu ile ilgili daha detaylı bilgi almak ya da diğer iş fırsatlarını incelemek için aşağıdaki sayfaları inceleyebilirsiniz.

Varlık Yönetimi Uzmanı İş İlanları
Hakkımızda

Türk bankacılık sektörünün saygın ve ayrıcalıklı finans kurumu olan TEB, bankacılık faaliyetlerine 1927 yılında başlamıştır. Kurulduğu yıldan bu yana genişlettiği şube ağı, ürün ve hizmet çeşitliliği ile yatırım, leasing, faktoring, sigorta ve portföy yönetimi gibi finans sektörünün çeşitli alanlarındaki aracılık faaliyetlerini sürdürmektedir. Ülkemizdeki bankaları derecelendiren kuruluşların verdiği notlar açısından ise bulunduğu grup içerisinde en yüksek dereceyi alan bankalardan biridir.Türkiye’de öncelikli çalışma prensibi olarak profesyonel yönetim, şeffaflık ve etik değerlerin öncülerinden biri olan TEB, çalışmalarını Sermaye Piyasaları Kurulu’nun yayınladığı “Kurumsal Yönetim İlkeleri” ile tam bir uyum içinde sürdürmektedir.TEB’in günümüzde %55 oranındaki hissedarı TEB Holding A.Ş., 10 Şubat 2005 tarihinde yine bugün varlık yönetiminde dünyanın 7., Euro bölgesinin 1. bankası olan ve 74 ülkede faaliyet gösteren BNP Paribas ile ortaklık anlaşması imzalamıştır. Bu ortaklık; Türk finans sektörünün saygın ve güçlü markalarından biri olan TEB ile uluslararası bir marka olan BNP Paribas’ın güç ve deneyimlerini birleştirmiştir. Bu ortaklık anlaşması ile BNP Paribas, halen faaliyet gösteren; TEB Yatırım, BNP Paribas Leasing, TEB Faktoring, TEB Portföy Yönetimi ve TEB Kosova’da pay sahibi olmuştur.BNP Paribas, mevcut uluslararası erişim ağı ile Avrupa’nın lider bir bankasıdır. BNP Paribas, Perakende Bankacılığın yanında Varlık Yönetimi, Kurumsal ve Yatırım Bankacılığı ve Uluslararası Perakende Bankacılık alanlarında da önemli bir rol oynamaktadır. TEB ve BNP Paribas işbirliğinin hedefi, çok daha güçlü bir Türk bankasının ortaya çıkmasının yanı sıra BNP Paribas’ın uluslararası bilgi birikimi, hizmet ve ürünlerini çok daha geniş müşteri kitlelerine ulaştırmak ve TEB markasına uluslararası bir açılım sağlamaktır. BNP Paribas ile güç birliğinin ve TEB’in dünyaya açılmasının önemli bir göstergesi olarak TEB, BNP Paribas’ın 60 ülkede ve 100’den fazla noktada kurulu olan Trade Center’lar (ticaret merkezleri) ağına dahil olmuştur. Türkiye’de İstanbul, İzmir ve Adana’da açılan Trade Center’lar, dış ticaret konusunda danışmanlık ve bankacılık desteği vermekte ve müşterilerine uluslararası bir açılım sağlamaktadır. Ayrıca, bu ortaklık ile TEB, Türk müteşebbislerin yoğun olarak faaliyet gösterdiği ve BNP Paribas’ın güçlü olduğu ülkelerde Türk Masaları kurmaya başlamıştır.TEB, BNP Paribas ile gerçekleştirilen ortaklığın ardından, kurumsal, ticari ve özel bankacılık alanlarındaki uzmanlığını bireysel bankacılık, işletme bankacılığı ve KOBİ Bankacılığı alanlarına da taşımıştır.

Şirket Sayfasına Git

Varlık Yönetimi Uzmanı pozisyonu ile ilgili daha detaylı bilgi almak ya da diğer iş fırsatlarını incelemek için aşağıdaki sayfaları inceleyebilirsiniz.

Varlık Yönetimi Uzmanı İş İlanları