Daha iyi bir deneyim için uygulamada aç

Ticari Araçlar Üretim Vardiya Mühendisi

Otokar

İlan yayından kaldırılmıştır!
Sakarya(Akyazı)

İş Yerinde

İş Yerinde

İlan yayından kaldırılmıştır!

Çalışma Şekli

Tam Zamanlı

Pozisyon Seviyesi

Uzman

Departman

Üretim / İmalat

Üretim / İmalat

Yönlendirme Sayısı

337 yönlendirme

Çalışma Şekli

Tam Zamanlı

Pozisyon Seviyesi

Uzman

Yönlendirme Sayısı

337 yönlendirme

Departman

Üretim / İmalat

Kariyer Image

GENEL NİTELİKLER VE İŞ TANIMI

 “Türkiye'nin Milli Gücü”

 Türkiye’de otomotiv ve savunma sanayi kara araçlarında pazar lideri ve bir Koç Topluluğu şirketi olan Otokar’da Askeri ve Ticari araç projelerinde görev çalışma arkadaşları arıyoruz.

Dinamik bir ortamda, harika takım arkadaşlarıyla geleceğin teknolojilerine öncülük etmek istiyorsan benimadimotokar demen yeterli. 

Biz Otokar olarak 1963'ten bu yana kendi teknoloji, tasarım ve uygulamalarımız ile müşterilerimizin ihtiyaçlarına uygun özel çözümler sunuyoruz. Sakarya’daki 552.000 m²’lik alana kurulu fabrikamızda 2000’den fazla çalışanımızla toplu taşımacılık alanında otobüs, nakliye ve lojistik

sektörü için hafif kamyon, savunma sanayi için tekerlekli zırhlı ve paletli zırhlı araçlar üretiyoruz. Yüzde yüz Türk sermayemiz ile bugün otomotiv ve savunma sanayinde fikri mülkiyet hakları kendisine ait ürünlerimiz ile yer alıyoruz.

Neden Sen?

 • Üniversitelerin Makine, Elektrik, Otomotiv veya Endüstri Mühendisliği bölümlerinden mezunsan,
 • Tercihen Üretim, Üretim Teknojileri, Metod Mühendisliği ve Kalite departmanlarında iş tecrübesine sahipsen,
 • Liderlik yönün güçlü ve insan ilişkilerinde başarılıysan,
 • Analitik, detaylara hakim, sorumluluk sahibiysen,
 • Vardiyalı ve değişken modelere göre çalışabileceksen,
 • Sakarya veya Kocaeli ikamet edebilirsen,
 • MS Office, MS Project programlarında ileri seviyede hakimsen,
 • Tercihen iyi seviye İngilizce biliyorsan

aradığımız “Ticari Araçlar Üretim Vardiya Mühendisi ”sen olabilirsin.

 Senden Neler Bekliyoruz? 

 • Üretim teslim ve kalite hedeflerini takip etmek, gerçekleştirilmesi için vardiya içi organizasyonları yapmak,
 • İş güvenliği denetlemelerini yapmak, uygunsuzluk durumunda müdahale etmek,
 • Kalite kuralları çerçevesinde çalışılmasını sağlamak ve denetlemek,
 • Tesis ve ekipmanların doğru bir şekilde kullanılmasını sağlamak, arıza durumlarında çözüm üretmek,
 • Sorumlu olduğu vardiyada operasyon esnasında öngörülemeyen durumlara acil aksiyon çözümleri oluşturmak ve uygulamak,
 • Çalışan gelişimine destek vermek, yönetmek, tek nokta eğitimlerini vermek,
 • Çalışma saatlerine uyum, iş disiplini kontrollerini yapmak ve takip etmek,
 • 5S, görsel yönetim, standart ve norm kurallarına uygun çalışılmasını sağlamak ve denetlemek,
 • Vardiya raporları hazırlamak, amirleri ve ilgili birimleri bilgilendirmek
 • Proje, araç takip ve iyileştirme faaliyetlerinde görev almak.

 

Otokar’da sana sunabileceğimiz yan faydaların sadece birkaçı;

·       Koç Emeklilik Vakfı Üyeliği

·       Koç Ailem Kartı Üyeliği

·       Tamamlayıcı Sağlık Sigortası

·       Yan Hakları Esnetme Programı (Flextra)

·       Özel Sağlık Sigortası (İsteğe bağlı)

·       Ferdi Kaza Sigortası

·       Messt Kart

·       Notebook ve Modem Temini

·       TokenFlex

·       Doğum Günü Hediyesi

·       Yemekhane ve Servis Hizmeti

·       Hibrit Çalışma Sistemi

 

İşe Alım Süreçlerimiz Nasıl ilerliyor?

İşe alım sürecimiz aşağıdaki aşamalardan oluşuyor. Süreçler sonunda pozisyona uygunluğuna göre seni bilgilendireceğimizi bilmeni isteriz.

·       Başvuru

·       Ön değerlendirme

·       İngilizce sınavı ve envanter

·       Yüz yüze veya online mülakat

·       Teknik Görüşme

·       Teklif

 

Otokar’da biz:

Ürünleri ve kabiliyetleri ile Türkiye’de ve dünyada kendini kanıtlamış köklü bir şirketiz ve Koç Holding’in bir parçası olarak güçlü bir referansa sahibiz.

Koç Holding’in; iş ahlakı, kurumsal kültür ve geleneklere bağlılık konularında olan hassasiyetini harmanlıyor ve kendi kurumumuzda yaşatıyoruz.

Çalışma arkadaşlarımızla ortak hedefimiz olan zirveye ulaşmak için takım ruhunun gücüne inanıyor, birlikte başarmak için adım atıyor, ülkemizi hep daha ileriye taşımak için var gücümüzle çalışıyoruz.

Sektörde her geçen gün yerimizi sağlamlaştırırken gücümüzü çalışma arkadaşlarımızdan alıyor, başarıya olan inancımızı onlarla besliyoruz. Tecrübelerimizi, aramıza yeni katılan tüm arkadaşlarımızla paylaşırken onların gelişimlerine de katkıda bulunuyoruz. Çünkü inanıyoruz ki

sürekli gelişim bizim ayrılmaz bir parçamız ve ancak paylaşarak başarımızı artırırız.

İnsana ve çevreye değer veririz. Güçlü yan haklar ve kulüpler ile sosyal hayatımızın desteklendiğini bilir, sosyal sorumluluk projeleriyle iyilik peşinde koşarız.

Daha iyisi için yaşar, daha iyilerine diye üretiriz

Birlikte yola çıktığımız herkesle

Önce bugüne sonra geleceğe değer katarız.

Çünkü biz geleceğiz.

#benimadımotokar

Aday Kriterleri

Tecrübeli / Tecrübesiz
Üniversite(Mezun)

Üretim Vardiya Mühendisi pozisyonu ile ilgili daha detaylı bilgi almak ya da diğer iş fırsatlarını incelemek için aşağıdaki sayfaları inceleyebilirsiniz.

Üretim Vardiya Mühendisi Üretim Vardiya Mühendisi Maaşları Üretim Vardiya Mühendisi Nasıl Olunur? Üretim Vardiya Mühendisi Nedir? Üretim Vardiya Mühendisi İş İlanları
Otokar

Savunma Sanayi / Otomotiv

Hakkımızda

Bir Koç Topluluğu şirketi olan Otokar, otomotiv ve savunma sanayi alanında kendi teknoloji, tasarım ve uygulamaları ile müşterilerinin ihtiyaçlarına uygun özel çözümler sunuyor.Türkiye’nin tek milli kara sistemleri üreticisi ve lider otobüs üreticisi olarak, Ar-Ge’ye verdiğimiz önem sayesinde fikri mülkiyet hakları Otokar’a ait ürünlerimiz ile bugün 5 kıtada 60’tan fazla ülkeye ihracat yapıyoruz.Sakarya’daki 552.000 m²’lik alana kurulu fabrikamızda yaş ortalaması 38 olan ve %46’sı Ar-Ge süreçlerinde görev alan 2.000’den fazla çalışma arkadaşımızla savunma sanayii için 4x4’ten 8x8’e tekerlekli zırhlı araçlar, paletli zırhlı araçlar ve kule sistemleri tasarlayıp üretiyor; ticari araç alanında 7 metreden 19 metreye kadar uzanan geniş otobüs ürün ailemiz ve hafif kamyon ile yer alıyoruz.Türkiye’nin milli ana muharebe tankı ALTAY, Türkiye’nin ilk elektrikli otobüsü gibi yenilikçi projelerle Türkiye’nin ilklerine imza atarak, geleceğin teknolojilerine öncülük ediyoruz. Türkiye’nin yanısıra, Fransa’daki Otokar Europe şirketimiz ve Birleşik Arap Emirlikleri’ndeki Otokar Land Systems şirketimiz ile yurtdışındaki kullanıcılarımızın da beklenti ve ihtiyaçlarına en uygun çözümler sunmayı hedefliyoruz.Koç Topluluğu’nun “En değerli sermayemiz insan kaynağımızdır” felsefesini, çalışma arkadaşlarımızın kişisel ve mesleki bilgi ve deneyimini destekleyen, motivasyonu yükselten ve katılımcı anlayışın benimsendiği bir çalışma atmosferi ile hayata geçiriyoruz. Bu sayade çalışma arkadaşlarımızın başarı hissini her alanda deneyimlemesini hedefliyoruz.Otokar’da, çalışma arkadaşlarımızın iş, aile ve özel yaşamlarını kolaylaştırmayı hedefleyen destek programları ile bağlılık ve memnuniyetlerini sağlayacak sistem ve süreçler geliştirerek arkadaşlarımızın gösterdiği özveriyi karşılıksız bırakmıyoruz."Doğru İşe Doğru İnsan" prensibinden yola çıkarak önceliğimiz, şirket hedeflerine uyumlu, güçlü iş arkadaşlıkları oluşturabilen, yeniliklere açık ve nitelikli işgücünü Otokar ailesine katmak.Otokar olarak, bir dünya şirketi olma yolculuğumuzda çalışanlarımızdan aldığımız güç ile emin adımlarla ilerliyoruz.

Şirket Sayfasına Git
Yan Haklar

Özel Sağlık Sigortası, Servis, Prim, Yemekhane, Yakacak, Tam Gün Sağlık Hizmetleri, Kaza Sigortası, Giyim Yardımı, Bayram Yardımı, Bireysel Emeklilik.

Üretim Vardiya Mühendisi pozisyonu ile ilgili daha detaylı bilgi almak ya da diğer iş fırsatlarını incelemek için aşağıdaki sayfaları inceleyebilirsiniz.

Üretim Vardiya Mühendisi Üretim Vardiya Mühendisi Maaşları Üretim Vardiya Mühendisi Nasıl Olunur? Üretim Vardiya Mühendisi Nedir? Üretim Vardiya Mühendisi İş İlanları