Daha iyi bir deneyim için uygulamada aç

İlan yayından kaldırılmıştır!
Ankara

İş Yerinde

İş Yerinde

İlan yayından kaldırılmıştır!

Çalışma Şekli

Tam Zamanlı

Tecrübe

En az 2 yıl tecrübeli

Departman

AR-GE

AR-GE

Başvuru Sayısı

999+ başvuru

Çalışma Şekli

Tam Zamanlı

Tecrübe

En az 2 yıl tecrübeli

Başvuru Sayısı

999+ başvuru

Departman

AR-GE

Kariyer Image

GENEL NİTELİKLER VE İŞ TANIMI

Nurol Holding yarım asrı aşkın geçmişiyle, inşaat ve taahhüt, gayrimenkul yatırımları, savunma sanayi, enerji ve madencilik, turizm ve finans olarak 6 ana sektördeki hizmetleriyle, 35’ten fazla şirket ve iştirakiyle, sayıları 15.000’e yaklaşan yerli ve yabancı çalışanıyla toplumsal ve ekonomik değer yaratmaktadır.

Nurol Holding Şirketler Topluluğu kuruluşu olan Nurol Teknoloji, 2008 yılında ileri teknik balistik seramikler üretmek için kurulmuştur. Türkiye’nin tek ileri teknik seramik üreticisi olan Nurol Teknoloji, kendi geliştirdiği proseslerle ürettiği Bor Karbür seramikler sayesinde Türkiye’nin adını dünyada Bor Karbür balistik seramik üretebilen az ülke arasına yazdırmıştır.

Kendi buluşu olan ve buluşuna yaptığı yatırım ve beraberinde yürüttüğü faaliyetler ile dünyada sayılı şirketler arasında yer alan Nurol Teknoloji, başarı hikayesini ileriye taşımayı sürdürecek inovatif yeni çalışma arkadaşları arıyor.

Şirketimizde Seramik Ar-Ge Mühendisi olarak görevlendirmek üzere:

  • Üniversitelerin metalürji ve malzeme mühendisliği, malzeme bilimi ve mühendisliği, kimya mühendisliği veya kimya bölümünden mezun Tercihen yüksek lisans mezunu, 
  • Toz metalürjisi, seramik geliştirme ve üretimi alanlarında en az 2 yıl tecrübeli,
  • Tercihen arge ve/veya tasarım ekipleriyle çalışma tecrübesi olan,
  • Analitik düşünme becerisine sahip,Çözüm odaklı yaklaşım sahibi,
  • İleri derecede İngilizce bilgisi olan,
  • MS Office programlarını etkin şekilde kullanabilen,
  • İletişimi kuvvetli, ekip çalışmasına yatkın, stres yönetimi ve zaman planlamasında etkin, 
  • B sınıf ehliyeti olan ve aktif araç kullanabilen 

takım arkadaşı aramaktayız.

İş Tanımı:

İlgili malzeme (teknik seramikler, bunlara yönelik toz prosesi, formülasyon ve reçeteler, seramik matrisli kompozitler, ileri seramikler) geliştirme ve iyileştirme çalışmalarında literatür taraması yapılması, bilimsel bilgilerin süzülerek uygulamaya geçirilmesinde deney yöntemleri hazırlanması ve deney sonuçların detaylı raporlanması,Malzeme karakterizasyon ve analizlerinin  (XRD, TG-DTA, SEM-TEM, XRF, XPS vs.) planlanıp gerçekleştirilmesi, sonuçların yorumlanması,Geliştirilen malzemelerin seri üretime adaptasyonunda üretim bandında Üretim ve Kalite Kontrol departmanlarıyla koordineli çalışılması,Balistik veya balistik olmayan uygulamalar için hedef kullanım alanına yönelik seramik ürünlerin fizibilite, geliştirme ve proses tasarımı süreçlerinin teknik gereksinimlerinin belirlenmesi, planlanması, koordinasyonu, prototip üretimlerinin yapılıp doğrulanması ve ilgili sunum/raporlama faaliyetleri,Geliştirme faaliyetleri kapsamında ihtiyaç duyulan üretim, test ve diğer laboratuvar yardımcı ekipmanlarının belirlenerek şartnamelerinin oluşturulması, devreye alınmasında destek faaliyetleri,Çapraz fonksiyonel ekiplerle tasarım ve gereksinim belirleme noktasında koordinasyon, Bilimsel makale ve yurtiçi/yurtdışı konferans bildirisi hazırlanması ve sunulması,

Aday Kriterleri

Üniversite(Mezun)

Araştırma Geliştirme / Arge Mühendisi pozisyonu ile ilgili daha detaylı bilgi almak ya da diğer iş fırsatlarını incelemek için aşağıdaki sayfaları inceleyebilirsiniz.

Araştırma Geliştirme / Arge Mühendisi Araştırma Geliştirme / Arge Mühendisi Maaşları Araştırma Geliştirme / Arge Mühendisi Nasıl Olunur? Araştırma Geliştirme / Arge Mühendisi Nedir? Araştırma Geliştirme / Arge Mühendisi İş İlanları
Hakkımızda

Nurol Teknoloji 2008 yılında ileri teknik balistik seramikler üretmek için kurulmuş bir Nurol Holding Şirketler Topluluğu kuruluşudur. Kurulduğu günden itibaren araştırma geliştirmeye öncelik vermiş, üretim altyapısı için gerekli yüksek sıcaklık sinter fırınlarını bünyesinde geliştirip üreterek ürün geliştirme çalışmalarında önemli yol almıştır. Geçtiğimiz seneler içerisinde ileri teknik seramiklerle başladığı yolculuğuna ileri balistik çözümlerle devam etmiştir. Alumina, Silisyum Karbür ve Bor Karbür Seramik üretimlerinin yanı sıra sivil alanda kullanımı olan Tungsten Karbür seramikler Nurol Teknoloji seramik ürün gamı arasında yerini almaktadır. Nurol Teknoloji, başta Türk Güvenlik Güçleri'nin olmak üzere, dünyadaki tüm dost ve müttefik ülkelerin ihtiyacı olan ileri teknolojik balistik seramikleri ve hibrit balistik koruyucu zırh çözümlerini Ankara’da yerleşik üç üretim tesisinde tek çatı altında üretmektedir. Nurol Teknoloji, kuruluşu ile birlikte, Kanunlar kapsamında T.C Milli Savunma Bakanlığı’ndan “ MİLLİ GİZLİ” ve “NATO GİZLİ” Gizlilik Dereceli Tesis Güvenlik, Üretim İzni belgelerine, ISO 9001, ISO 14001 ve OHSAS 18001 Sistem Sertifikalarına ve bünyesinde bulunan iki adet Balistik Test Laboratuvarı için Uluslararası NIJ standartları kapsamında 17025 TURKAK akreditasyonu belgelerine sahiptir. Türkiye’nin tek ileri teknik seramik üreticisi olan Nurol Teknoloji, kendi geliştirdiği proseslerle ürettiği Bor Karbür seramikler sayesinde Türkiye’nin adını dünyada Bor Karbür balistik seramik üretebilen az ülke arasına yazdırmıştır. Bünyesinde barındırdığı makine parkı, kalifiye insan kaynağı, kalite altyapısı, akredite balistik laboratuvarları ve Ar-Ge vizyonu ile personel koruma, araç koruma, yapısal koruma alanlarında müşteri isterlerine özel olarak yaratmış olduğu balistik çözümler gerek ülkemizde gerek dünyanın çeşitli ülkelerinde güvenlik güçleri tarafından sonsuz bir güvenle kullanılmaktadır. Nurol Teknoloji Ocak 2021 itibari ile 5746 sayılı araştırma, geliştirme ve tasarım faaliyetlerinin desteklenmesi hakkında kanun kapsamında Ar-Ge Merkezi olmuştur. Nurol Teknoloji Ar-Ge Merkezi yoluna inovatif ürün odaklı teknolojiler geliştirerek, kurum içinde ve dışında Arge ve inovasyon kültürünü yaygınlaştırarak, mühendislik, işgücü ve insan kaynağı altyapısını sürekli iyileştirerek, süreç ve altyapıda dijital dönüşüm gerçekleştirerek, akademik iş birliklerini nitelik ve nicelik bakımından geliştirerek devam etmektedir.

Şirket Sayfasına Git

Araştırma Geliştirme / Arge Mühendisi pozisyonu ile ilgili daha detaylı bilgi almak ya da diğer iş fırsatlarını incelemek için aşağıdaki sayfaları inceleyebilirsiniz.

Araştırma Geliştirme / Arge Mühendisi Araştırma Geliştirme / Arge Mühendisi Maaşları Araştırma Geliştirme / Arge Mühendisi Nasıl Olunur? Araştırma Geliştirme / Arge Mühendisi Nedir? Araştırma Geliştirme / Arge Mühendisi İş İlanları