Daha iyi bir deneyim için uygulamada aç

Senior Human Resources Business Partner

MOOD UP GIDA ANONİM ŞİRKETİ

İlan yayından kaldırılmıştır!
İstanbul(Avr.)(Arnavutköy)

İş Yerinde

İş Yerinde

İlan yayından kaldırılmıştır!

Job Type

Full-Time

Years of Experience

More than 5 years of experience

Department

Human Resources

Human Resources

Application Count

104 application

Job Type

Full-Time

Years of Experience

More than 5 years of experience

Application Count

104 application

Department

Human Resources

Kariyer Image

QUALIFICATIONS AND JOB DESCRIPTION

We are searching for Senior People Partner who will be part of our People and Culture Team for our head office.

Reporting to Head of People and Culture, the Senior HR Business Partner should lead all processes in Employee Life Cycle such as Talent Acquisition, Onboarding, Learning & Development, Performance Management, Talent Management, Engagement, support Mood Up teams in a multicultural environment.

 • Min. 5 years of experience in relevant field of HR capabilities
 • Advanced level of English
 • Ability to work within a diversified business culture, strong interpersonal and communication skills, business partnering and influencing skills
 • Strong quantitative and analytical skills with the ability to run comprehensive analysis, focus on details
 • Excellent project management skills including planning, organizational and time management skills
 • Flexibility and adaptation capability
 • Disciplined with commitments in a multi-tasking environment with a sense of urgency
 • Team player and customer focused
 • The ability to work both strategically and operationally


Responsibilities:

 • Partner with HR managers to recruit and develop local team, including office headcount planning, end to end recruitment process, onboarding and off boarding process and to conduct training and orientation for new comers.
 • Manage the full recruitment life cycle, from sourcing, initial candidate assessments to interviews and offer management, etc.
 • Manage the recruiting pipeline, including determining resource status and needs, coordinating recruiting events and sourcing activities, assessing, and managing referral processes
 • Maintain accurate records in our applicant tracking system
 • Provide the strategic approaches to attract, motivate, and retain talents. Provide advice on organization structure, workforce planning and compensation and benefits policies. Overall the performance management process, promotion process, salary review, bonus cycle, employee engagement events and etc.
 • Develop and interpret HR policies, procedures, guidelines and programs always ensuring alignment with HQ for local business needs.

Preferred Candidate

Bachelor’s(Graduate), Master’s(Graduate)
English(Reading : Advanced, Writing : Advanced, Speaking : Advanced)

Kıdemli İnsan Kaynakları İş Ortağı pozisyonu ile ilgili daha detaylı bilgi almak ya da diğer iş fırsatlarını incelemek için aşağıdaki sayfaları inceleyebilirsiniz.

Kıdemli İnsan Kaynakları İş Ortağı İş İlanları
Hakkımızda

TERHA Havalimanının 25 seneliğine yeme ve içme ihalesini alan, dünyada tek çatı altında yer alan en büyük yiyecek ve içecek alanına sahip olan İstanbul Havalimanı'nın ilgili noktalarının işletme ve/veya alt işletmeye verilmesine yönelik imtiyaz hakkı sahibi olan TUM’un ortaklarındandır. TUM TUM, dünyanın en büyük yeme-içme alanına tek çatı altında sahip olan İstanbul Havalimanı’ndaki 36.000 m2 yeme-içme alanını işletmek ve alt kiralamak için 25 yıllık imtiyaz sahibidir. Toplam 155+ Gurme durağı, 50+ mağaza, 70+ F&B otomatları ve uçuş rötarlarında ikram desteği ile TUM, 7/24 yolcu memnuniyeti hedefiyle benzersiz yiyecek & içecek deneyimi sunuyor. The Gang Foods Çatısı altında F&B Operasyonunu yöneten TERHA, Mood Up ve The Gang Foods markaları ile İstanbul Havalimanında günde binlerce misafir ağırlamakta, kaliteli servis vermektedir. The Gang Foods aynı zamanda Maslak ve Havalimanında bulunan üretim mutfaklarında catering hizmeti vermektedir.Aynı zamanda İstanbul Yeni havalimanında dünyaca ünlü markalara da kiralama ve operasyonel yönetim hizmeti veren TERHA Mc Donalds, Cafe Nero ve Godiva markaların açılışı için hazırlanmaktadır. Terha’nın en büyük projesi olan Türkiye’deki ve Dünyadaki en lüks Türk Lokum ve Tatlıları markası KAIMAKK,ödül alacak bir mimariyle 2023 yılında İstanbul havalimanında 600m2 lik alanda konumlanacaktır.

Şirket Sayfasına Git
Yan Haklar

Servis, Prim.

Kıdemli İnsan Kaynakları İş Ortağı pozisyonu ile ilgili daha detaylı bilgi almak ya da diğer iş fırsatlarını incelemek için aşağıdaki sayfaları inceleyebilirsiniz.

Kıdemli İnsan Kaynakları İş Ortağı İş İlanları