Daha iyi bir deneyim için uygulamada aç

İlan yayından kaldırılmıştır!
İstanbul(Avr.)(Beşiktaş)

İş Yerinde

İş Yerinde

İlan yayından kaldırılmıştır!

Job Type

Full-Time

Position Level

Specialist

Department

Human Resources

Human Resources

Application Count

138 application

Job Type

Full-Time

Position Level

Specialist

Application Count

138 application

Department

Human Resources

Kariyer Image

QUALIFICATIONS AND JOB DESCRIPTION

 • University degree in related fields
 • Minimum 4 years experience in HR
 • Excellent command of English, both written and spoken (Korean will be an asset)
 • Basic knowledge of Turkish labours laws, social security and payroll management
 • Able to work with multinational team members
 • Has competence based interview techniques and assesment center experience
 • Excellent MS Office applications knowledge
 • Ability to act as a team player
 • Self disciplined and motivated
 • Good planning, organising and communication skills
 • Strong analytical and problem solving skills
 • High reporting and strategy management skills

JOB DESCRIPTION

MARS CINEMA GROUP is Turkey’s largest cinema exhibitor of Paribu Cineverse. The organization aims to establish and operate the most diverse and innovative enterprises in the entertainment industry.
 
We are looking for a "Human Resources Senior Specialist" who is able to conduct the following processes;
  

 • Being responsible for all performance management, training and development processes
 • Take an active role in promotion processes
 • Maintaining knowledge of organizational and departmental policies,
 • HR reporting, tracking monthly HR strategy plans and supporting organizational development processes
 • To be able to support the strengthening of communication and reporting with the Korea HQ
 • Providing initial support and additional follow-up to employees for all HR related inquires
 • Take active part in the revision/update of documentation and forms

Preferred Candidate

More than 4 years of experience
Bachelor’s(Graduate), Master’s(Graduate)

İnsan Kaynakları Sorumlusu pozisyonu ile ilgili daha detaylı bilgi almak ya da diğer iş fırsatlarını incelemek için aşağıdaki sayfaları inceleyebilirsiniz.

İnsan Kaynakları Sorumlusu İnsan Kaynakları Sorumlusu Maaşları İnsan Kaynakları Sorumlusu Nasıl Olunur? İnsan Kaynakları Sorumlusu Nedir? İnsan Kaynakları Sorumlusu İş İlanları
MARS SİNEMA TURİZM VE SPORTİF TES. İŞL. A.Ş.

Entertainment - Culture - Art / Cinema - theatre

Hakkımızda

“”Sağlıklı, mutlu ve rahat bir yaşama ilham veren global yaşam tarzı şirketi olmayı hedefleyen CJ Group’un bir iştiraki olan CGV, bugün 8 ülkede faaliyet gösteren; Güney Kore’nin en büyük ve dünyanın ise beşinci büyük sinema zinciridir. CGV, geliştirdiği farklı sinema teknolojileri ile sinemaseverlere beyazperdede özelleştirilmiş deneyimler sunarak, eğlence kültürüne farklı bir bakış açışı getirmektedir. 2016 yılında CGV bünyesine katılan ve odağına her zaman insanı alan CGV MARS CINEMA GROUP, Türkiye’yi ilklerle tanıştırarak, misafirlerine benzersiz bir sinema deneyimi yaşatmaktadır. Türkiye sinema tutkunlarının ilk kez tanıştığı 4DX, Starium, ScreenX, IMAX gibi ileri düzey film teknolojilerini; konfor, ergonomi ve üstün hizmet anlayışıyla taçlandıran CGV MARS CINEMA GROUP, kendini sürekli yenileyerek misafirlerinin beklenti ve ihtiyaçlarının ötesine geçmeye odaklanmaktadır. Kurumsal vatandaşlık anlayışıyla topluma, ekonomiye, çalışanlarına ve çevreye değer katacak proje faaliyetlerini merkezine alan CGV MARS CINEMA GROUP, CGV Mars Media ile reklam, CGV Mars Dağıtım ile film dağıtım sektöründe de faaliyet göstererek, profesyonel bir organizasyon çatısı altında, Türkiye’de kültür-sanat ve eğlence ekosisteminin gelişimine katkı sağlamayı hedeflemektedir. ----- CGV, an affiliate of CJ Group that aims to be a global lifestyle company inspiring a new life of health, happiness and convenience; is the largest cinema chain in South Korea and the fifth largest in the world, operating in 8 countries today. CGV brings a different perspective to the entertainment culture by offering moviegoers customized experiences on the movie screen with the different cinema technologies it has developed. CGV MARS CINEMA GROUP, which joined CGV in 2016 and always focuses on people; offers its customers a unique cinema experience. CGV MARS CINEMA GROUP crownes advanced movie technologies such as 4DX, Starium, ScreenX, IMAX to which Cinema lovers of Turkey were first introduced in halls, with comfort, ergonomics and superior service; focuses on going beyond the expectations and needs of its guests by constantly renewing itself. CGV MARS CINEMA GROUP, which puts project activities that will add value to the society, economy, employees and the environment to the center with the understanding of corporate citizenship; also operates in the advertising sector with CGV Mars Media and in the film distribution sector with CGV Mars Dağıtım. It aims to contribute to the development of culture, arts and entertainment ecosystem in Turkey under the umbrella of a professional organization.”

Şirket Sayfasına Git

İnsan Kaynakları Sorumlusu pozisyonu ile ilgili daha detaylı bilgi almak ya da diğer iş fırsatlarını incelemek için aşağıdaki sayfaları inceleyebilirsiniz.

İnsan Kaynakları Sorumlusu İnsan Kaynakları Sorumlusu Maaşları İnsan Kaynakları Sorumlusu Nasıl Olunur? İnsan Kaynakları Sorumlusu Nedir? İnsan Kaynakları Sorumlusu İş İlanları