warning
İlan yayından kaldırılmıştır

İç Denetim Uzmanı

Koyuncu Grup

İç Denetim Uzmanı

Koyuncu Grup

Konya

İş Yerinde

İş Yerinde

Çalışma Şekli

Tam Zamanlı

Pozisyon Seviyesi

Uzman

Departman

Denetim/Teftiş

Denetim/Teftiş

Başvuru Sayısı

130 başvuru

Çalışma Şekli

Tam Zamanlı

Pozisyon Seviyesi

Uzman

Başvuru Sayısı

130 başvuru

Departman

Denetim/Teftiş

GENEL NİTELİKLER VE İŞ TANIMI

Temelleri 1966 yılında Refik Koyuncu tarafından atılan Koyuncu Grup; Akaryakıt, Otomotiv, Taşıt Muayene, Enerji, Tuz Üretimi, Seracılık, Kimya, Mermer ve Savunma Sanayi alanlarında 1.000’den fazla çalışanı ve 1 milyar TL’nin üzerindeki faaliyet geliri ile varlığını başarılı bir şekilde sürdürmektedir.

Otomotiv sektöründe Fiat bayiliği ile Konya ili marka liderliğini yıllardır elinde bulundurmaktadır. 2019 yılı başında Jeep ve Alfa Romeo satış showroomu hizmete açılmıştır.

Shell ve Total Energies markaları ile Konya il merkezi ve Sarayönü ilçesinde toplam 5 adet akaryakıt istasyonu işleten Koyuncu Grup, bu alanda Konya il marka liderliğini de sürdürmektedir.

Tuz Gölü’ndeki modern üretim tesisleriyle Türkiye’nin en büyük tuz üreticisi konumunda olan Koyuncu Grup Türkiye tuz ihracatının %50’sini tek başına gerçekleştirmektedir. Bursa’da bulunan likit tuz tesisinde tekstil sektörüne yönelik yüksek kalite rafine sıvı tuz üretilmektedir.

Koyuncu Grup; 9 ilde 21 adet sabit, 11 adet mobil araç muayene istasyonu ile TÜVTÜRK’ün en büyük iş ortağıdır.

Konya ve Nevşehir’de bulunan 18.5 MWp kurulu güce sahip olan 18 adet güneş enerjisi santrali ile çevre dostu elektrik üretimi gerçekleştirmektedir.

Faaliyet alanlarına savunma sanayini ekleyen Koyuncu Grup, Aselsan ortaklığında Konya’da gerçekleştirilen savunma sanayi yatırımın en büyük özel sektör ortağı konumundadır.

Grubumuz tarım sektöründe, Afyon Sandıklı bölgesinde jeotermal seracılık yatırımına başlamıştır. Modern topraksız tarım uygulamalarıyla 102.240 m2'lik üretim alanında domates yetiştiriciliği planlanan yatırım 2022 yılı itibariyle faaliyete geçmiştir.

2023 yılı içerisinde devreye alınması planlanan Koyuncu Kimya Klor Alkali Fabrikası en son teknoloji makine ve teçhizat ile donatılmış modern bir kimyasal üretim tesisi olarak dizayn edilmektedir. Hammadde olarak yüksek saflıkta tuz (sodyum klorür) ve su kullanılacak olan tesiste çevre dostu üretim yöntemleri kullanılacaktır.

Son olarak doğal taş sektörüne yatırım yapan Koyuncu Grup, Karaman ili Kazımkarabekir ilçesinde bulunan gri mermer ocağını 2021 yılının ilk yarısında, Konya ili Ilgın ilçesinde bulunan mermer ocağını ise 2022 yılının ortasında devreye almıştır. 


            Koyuncu Grup Şirketleri bünyesinde görev almak üzere "İç Denetim Uzmanı” aranmaktadır.


GENEL NİTELİKLER

 • Üniversitelerin İşletme, İktisadi ve İdari Bilimler veya Mühendislik Fakültelerinden mezun,
 • Tercihen kurumsal şirketlerin iç denetim bölümlerinde  çalışmış,
 • Risk odaklı ve süreç bazlı iç denetim metodolojisinde bilgi sahibi,
 • Tercihen iç denetim gerçekleştirme ve rapor yazımında deneyimli,
 • Raporlama ve iş takip yeteneği gelişmiş,
 • Sözlü ve yazılı iletişim becerileri güçlü,
 • Veri toplama, analiz ve konsolide etme konularında yetkinliği olan,
 • Tercihen iyi düzeyde İngilizce bilen,
 • MS Office programlarını iyi seviyede kullanabilen,
 • Tercihen az bir ERP Yazılımı (SAP, Oracle, Logo Tiger, ve diğer belli başlı ERP’ler) ile çalışma tecrübesi bulunan,
 • Seyahat engeli olmayan,
 • Askerlik görevini tamamlamış (erkek adaylar için),
 • B sınıfı sürücü belgesi sahibi (aktif olarak araç kullanan)
 • Konya’da ikamet eden ya da edebilecek. 


İŞ TANIMI

 • Yıllık denetim planları çerçevesinde iç denetim faaliyetlerinin yürütülmesi ve iç denetim raporlarının oluşturulması çalışmalarında bulunulması,
 • İç denetim raporlarının ve kritik bulguların periyodik olarak yönetim kurulu ve denetim komitemize sunulması,
 • Denetlenen süreçlerin, mali ve mali olmayan tüm faaliyetlerinin, şirketimiz amaç ve politikalarına ve iç  ve dış  düzenlemelere uygunluğunun değerlendirilmesi,
 • Şirketimizin iç kontrol ve risk yönetimi süreçlerinin iyileştirilmesi ve geliştirilmesi için yürütülen projelere katkı sağlamak,
 • İç denetim sürecinde gerekli çalışma kağıtlarının düzenlenmesi ve arşivlenmesi,
 • İç denetim faaliyetleri sonucunda belirlenen aksiyon planlarının izlenmesi, takip edilmesi ve raporlarının oluşturulması,
 • Özel inceleme, soruşturma faaliyetleri yürütülmesi ve raporlarının oluşturulması,
 • Yönetim Kurulu bilgisi ve onayı dahilinde belirlenen bazı özel iş ve işlemlere dair, sürekli denetim faaliyetlerinin yürütülmesi.

Aday Kriterleri

En az 1 yıl tecrübeli
Üniversite(Mezun), Yüksek Lisans(Öğrenci), Yüksek Lisans(Mezun), Doktora(Öğrenci), Doktora(Mezun)
Yapıldı, Muaf

İç Denetim Uzmanı pozisyonu ile ilgili daha detaylı bilgi almak ya da diğer iş fırsatlarını incelemek için aşağıdaki sayfaları inceleyebilirsiniz.

İç Denetim Uzmanı İç Denetim Uzmanı Maaşları İç Denetim Uzmanı Nasıl Olunur? İç Denetim Uzmanı Nedir? İç Denetim Uzmanı İş İlanları
Hakkımızda

Temelleri 1966 yılında Refik Koyuncu tarafından atılan Koyuncu Grup; Akaryakıt, Otomotiv, Taşıt Muayene, Enerji, Tuz Üretimi, Seracılık, Kimya, Mermer

Şirket Sayfasına Git
Şirketin Aydınlatma Metni

Sayın İlgili, Firmamıza gerçekleştirmiş olduğunuz iş başvurusu sebebiyle doldurmakta olduğunuz İş Ba

Detaylı Bilgi

İç Denetim Uzmanı pozisyonu ile ilgili daha detaylı bilgi almak ya da diğer iş fırsatlarını incelemek için aşağıdaki sayfaları inceleyebilirsiniz.

İç Denetim Uzmanı İç Denetim Uzmanı Maaşları İç Denetim Uzmanı Nasıl Olunur? İç Denetim Uzmanı Nedir? İç Denetim Uzmanı İş İlanları