Daha iyi bir deneyim için uygulamada aç

İlan yayından kaldırılmıştır!
Ankara(Çankaya)

İş Yerinde

İş Yerinde

İlan yayından kaldırılmıştır!

Job Type

Full-Time

Position Level

Medium Level Manager

Department

Operations

Operations

Application Count

116 application

Job Type

Full-Time

Position Level

Medium Level Manager

Application Count

116 application

Department

Operations

QUALIFICATIONS AND JOB DESCRIPTION

QUALIFICATIONS AND JOB DESCRIPTION

INTEC ENERGY – Internal Team Manager

INTEC Energy Solutions develops and builds high-quality full-turnkey solar power plants. The company delivers best-in-class Engineering, Procurement, and Construction (EPC), and Operation and Maintenance (O&M) services to its customers around the globe.

INTEC is one of the pioneering players in the renewable market with its proven track record of more than 1.7 GWp of secured pipelines and constructed solar power plants. As an international company, we are looking for an Internal Team Manager.

QUALIFICATIONS AND JOB DESCRIPTION

QUALIFICATIONS

 • Graduated from relevant departments of universities,
 • Having the ability to ensure the accuracy of shipments and inventory transactions
 • No travel restriction as well as being able to reside abroad
 • Strong communication skills and experienced in managing people
 • Fluent in spoken and written English
 • Proficiency in Microsoft Office (Excel - Word- Outlook) is must
 • Min. 3 years of experience in managing large teams at the construction site

JOB DESCRIPTION

 • Making team arrangements at the site in line with Site Manager's request
 • Preparing and updating Daily Attendance List
 • Tracking work performance of employees and making comparison of team members' performance and efficiency
 • Communication with team members, trying to find solutions for issues at site
 • Preparing the team for transfer to other sites, confirmation of arrival and tools handover
 • Taking company card responsibility, as well as being responsible for registration of bills for purchasing and consumables
 • Accommodation and transportation arrangements in collaboration with HR Administrative staff
 • Organizing and checking accommodation facilities
 • Following up employees' travel (departure - arrival) plan, hand tools and consumables

Preferred Candidate

More than 3 years of experience
Bachelor’s(Graduate)
English(Reading : Advanced, Writing : Advanced, Speaking : Advanced)

Ekip Yönetmeni pozisyonu ile ilgili daha detaylı bilgi almak ya da diğer iş fırsatlarını incelemek için aşağıdaki sayfaları inceleyebilirsiniz.

Ekip Yönetmeni Ekip Yönetmeni Maaşları Ekip Yönetmeni Nasıl Olunur? Ekip Yönetmeni Nedir? Ekip Yönetmeni İş İlanları
Hakkımızda

INTEC Enerji Çözümleri, Güneş ve Rüzgâr Enerjisi ile EPC, işletme ve Bakım alanındaki uzmanlığını 12 yıllık Alman tecrübesi ile hizmetinize sunuyor.INTEC, uluslararası alanda nihai yatırımcılar için, yüksek kalitede anahtar teslim rüzgâr ve güneş enerji santrali çözümler üretmektedir. Alman mühendisliği ve güvencesiyle, çevre dostu, enerji verimliliği odaklı hizmet anlayışı ile geleceğe yön veren bir şirkettir.INTEC Enerji Çözümleri, ticari ve kamu hizmeti ölçeğinde rüzgâr ve güneş enerji santrali tasarlar, üretir ve inşa eder. Yer ve çatı montajında uzman olan INTEC, proje geliştiricilerine ve sistem entegratörlerine sınıfının en iyisi EPC çözümleri ve proje yönetim hizmeti sunar.Yaşam döngüsü performansını ve yatırımcı getirisini en üst düzeye çıkaran sistemlere odaklanan INTEC, imalatçıdan bağımsız bir EPC firmasıdır.Enerji verimliliğini arttırmayı ilke edinerek, çevresel sürdürülebilirliğin korunması anlayışıyla hayatın her alanında güneş ve rüzgâr enerjisi sistemlerinden fayda sağlamayı önemsiyor ve doğal kaynaklardan enerji elde ediyoruz. INTEC, enerji çözümleri konusunda profesyonel hizmet anlayışı ile doğru uygulama tekniklerini hayata geçiriyor. INTEC Energy Solutions provide Solar and Wind Energy EPC, O&M know-how with 12-Years of German experience.INTEC offers solutions for final investors that provides high quality turnkeys for wind and solar power plants internationally. The company services consider environment-friendly and Energy-efficient in addition to German engineering and assurance. These considerations will make the INTEC company future guidance in the sector.INTEC Energy Solutions design, procure and construct solar power plants for commercial and utility scale projects. This single-source responsibility is focused on delivering value throughout the solar value chain. As a specialist in ground mount and roof mount, INTEC provides best-in-class solar EPC solutions and project management capabilities to serve project developers and system integrators.We are a manufacturer-independent EPC provider, focusing on tailor-made solar power plant solutions that maximize lifecycle performance and investor returns.We care about providing benefits from solar and wind energy systems in every area of life and we get energy from natural sorurces, by adopting the principle of increasing energy efficiency, with a sense of protecting of environmental sustainability. INTEC is making real correct application techniques with a professional service understanding.

Şirket Sayfasına Git
Yan Haklar

Yemek Kartı (Ticket, Multinet, Sodexo vb.).

Ekip Yönetmeni pozisyonu ile ilgili daha detaylı bilgi almak ya da diğer iş fırsatlarını incelemek için aşağıdaki sayfaları inceleyebilirsiniz.

Ekip Yönetmeni Ekip Yönetmeni Maaşları Ekip Yönetmeni Nasıl Olunur? Ekip Yönetmeni Nedir? Ekip Yönetmeni İş İlanları