Daha iyi bir deneyim için uygulamada aç

İstanbul(Avr.)

İş Yerinde

İş Yerinde

7 gün önce güncellendi

Çalışma Şekli

Tam Zamanlı

Pozisyon Seviyesi

Uzman

Departman

Finans

Finans

Başvuru Sayısı

199 başvuru

Çalışma Şekli

Tam Zamanlı

Pozisyon Seviyesi

Uzman

Başvuru Sayısı

199 başvuru

Departman

Finans

GENEL NİTELİKLER VE İŞ TANIMI

ICBC Turkey dünya çapında 49 ülke ve bölgede varlık gösteren ve The Banker'ın “Dünyanın En Büyük 1000 Bankası” listesine göre dünyanın en büyük bankası olan ICBC (Industrial and Commercial Bank of China Limited)´nin bir iştirakidir. ICBC Turkey, küresel ve kapsamlı hizmet ağı ile dış ticaret finansman ürünlerinden sendikasyon kredilerine ve RMB işlemlerine kadar geniş bir yelpazede ürün ve hizmet sunmakta, dijital dönüşüm çalışmalarına hız vermektedir. Hızlı büyüme temposu ile ICBC Turkey son 5 yılda toplam aktiflerini %459 artırmıştır.

 ICBC Turkey göstermiş olduğu başarı ve karlılık performansı ile; The Banker, World Finance Banking Awards, Global Banking and Finance Awards, Amerikan İletişim Profesyonelleri Birliği (LACP) gibi dünya çapında en değerli finansal kurumları değerlendiren yayınlar tarafından 2022 yılında da “Avrupa’da Yılın Finansman İşlemi”, “Türkiye'nin En İyi Ticari Bankası”, "Türkiye'nin En İyi Yatırım Bankası" ve “Türkiye'nin En İyi Kurumsal Bankası” gibi önemli ödüllere layık bulunmuştur.

GENEL NİTELİKLER

ICBC Turkey Bank; Bilgi Yönetimi ve Vergi Bölümü, Veri Yönetişimi Birimi'nde Yönetici pozisyonunda görevlendirmek üzere, aşağıdaki kriterlere uyan ekip arkadaşı aranmaktadır.

 - Lisans mezunu, (Tercihen İstatistik, Matematik, Mühendislik vb. bölümlerden)

-  İyi derecede yazılı ve sözlü İngilizce bilen,

- Bankacılık sektöründe veri yönetimi, iş zekâsı veya veri ambarı çözümlerinde en az 3 yıllık deneyimi olan,

- Veri yönetişimi, veri kalitesi yönetimi, meta veri yönetimi ,ana veri yönetimi, veri mimarisi, veri ambarı, iş zekâsı araçları konularında en az birinde çalışmış ve/veya proje deneyimi olan,

- Tercihen COBIT, ISO27001, GDPR, DAMA, KVKK gibi düzenleme ve standartlar hakkında bilgi ve tecrübeye sahip,

- Erkek adaylarda askerliğini yapmış ya da en az 2 yıl tecil ettirmiş olan,

- Bankacılıkta kariyer hedefleyen adaylar.

İŞ TANIMI

Veri Yönetişim Organizasyonu içerisindeki iş birimleri ve Bilgi teknolojileri ekipleriyle koordinasyonu sağlayarak Veri Yönetişimi Yöneticisini destekleyecek.

Kurum içerisindeki tüm paydaşların beklentilerini, veri yönetişimi hakkındaki trendleri ve ilgili yasal düzenlemeleri dikkate alacak,

Veri yönetişimi politika ve standartlarının hazırlanması, dokümante edilmesi ve güncel tutulmasından sorumlu olacak.

Veri Yönetişimi Politika ve standartlarını destekleyen veri yönetişimi süreçlerinin geliştirilmesinde rol alacak ve süreçlerin etkinliğini sağlayacak.

Tüm potansiyel iş terimleri ve yeni talep edilecek iş terimleri için, kritiklik seviyesinin Veri Kümeleri sahipleri ile birlikte çalışarak belirlenmesinden sorumlu olacak.

Veriyle ilgili olay kayıtlarını değerlendirecek ve ilgili Veri Kümeleri sahiplerine yönlendirecek.

Veri Yönetişimi Yöneticisini ile birlikte veri yönetişimi hedeflerine ilişkin anahtar performans göstergelerini takip edecek,

Aday Kriterleri

En az 3 yıl tecrübeli
Üniversite(Mezun), Yüksek Lisans(Öğrenci), Yüksek Lisans(Mezun), Doktora(Öğrenci), Doktora(Mezun)
Yapıldı
İngilizce(Okuma : İyi, Yazma : İyi, Konuşma : İyi)

Veri Yönetimi Yöneticisi pozisyonu ile ilgili daha detaylı bilgi almak ya da diğer iş fırsatlarını incelemek için aşağıdaki sayfaları inceleyebilirsiniz.

Veri Yönetimi Yöneticisi İş İlanları
Hakkımızda

Şirket İsmi :ICBC TURKEY BANK A.Ş.Kuruluş Tarihi :29.04.1986Faaliyet Gösterdiği Sektör :BankacılıkGenel Merkez Adres :Maslak mah. Dereboyu 2 Cad. No:13 34398 SarıyerTelefon :0212 335 5 335 ICBC Turkey İletişim Merkezi :444 0 050ICBC Turkey İnternet Sitesi :www.icbc.com.tr Genel Müdür :GAO XIANGYANGToplam Şube Sayısı :44 Toplam Personel Sayısı :845Çalışan Yaş Ortalaması :36 Çalışanların K/E Oranı :% 53 Bayan, % 47 ErkekOrtalama Kıdem Süresi :6.6 Yıl Çalışanların Eğitim Düzeyi :Yükseklisans/ Doktora %9.3Lisans %64,1Önlisans %9.2Lise %15,0Diğer % 2,3İnsan KaynaklarıICBC Turkey , etkin ve insan odaklı İnsan Kaynakları uygulamaları ile motivasyonu yüksek, kurumuna bağlı ve ülke ekonomisine katkı sağlamayı görev edinmiş çalışanlara sahip olmayı hedeflemektedir.

Şirket Sayfasına Git
Yan Haklar

Özel Sağlık Sigortası.

Veri Yönetimi Yöneticisi pozisyonu ile ilgili daha detaylı bilgi almak ya da diğer iş fırsatlarını incelemek için aşağıdaki sayfaları inceleyebilirsiniz.

Veri Yönetimi Yöneticisi İş İlanları