Daha iyi bir deneyim için uygulamada aç

Kıdemli Veri Tabanı Yöneticisi

Albaraka Türk Katılım Bankası A.Ş.

İstanbul(Asya)(Ümraniye)

İş Yerinde

İş Yerinde

17 gün önce yayınlandı

Çalışma Şekli

Tam Zamanlı

Tecrübe

En az 4 yıl tecrübeli

Departman

Bilgi Teknolojileri / IT

Bilgi Teknolojileri / IT

Başvuru Sayısı

124 başvuru

Çalışma Şekli

Tam Zamanlı

Tecrübe

En az 4 yıl tecrübeli

Başvuru Sayısı

124 başvuru

Departman

Bilgi Teknolojileri / IT

Kariyer Image

GENEL NİTELİKLER VE İŞ TANIMI

Sektörünün ilk ve öncü kurumu olan Albaraka Türk Katılım Bankası A.Ş.'de görevlendirmek üzere;        

 • Üniversitelerin Bilgisayar Mühendisliği veya benzer mühendisliklerinden mezun,
 • SQL Server veri tabanı yönetiminde en az 4 yıl tecrübeli,
 • SQL Server Cluster kurulumu ve yönetimi konusunda tecrübeli,
 • Always On, Log Shipping vb. replikasyon mimarilerinde tecrübeli,
 • Backup restore süreçlerinde tecrübeli,
 • Sql Server performance tuning konusunda tecrübeli,
 • Windows sunucu işletim sistemleri konusunda bilgisi olan,
 • Opensource ve nosql veritabanları hakkında bilgi sahibi,
 • Takım çalışması yatkın,
 • İç ve dış paydaşlara iletişimi güçlü,
 • İyi derecede İngilizce bilgisine sahip,

"Kıdemli Veri Tabanı Yöneticisi" aranmaktadır.


İŞ TANIMI

 • Sql Server 2008, 2012, 2014, 2016, 2017, 2019 kurulum, konfigürasyon, downgrade ve upgrade işlemleri yürütülmesi,
 • Canlı ortamda arşivleme ve switch işlemlerinin yürütülmesi,
 • Veri büyümelerinin sürekli takip edilmesi, kapasite planlamasının yapılması,
 • Veri tabanı sistemlerinin SLA sürelerine uygun olarak hizmet vermesinin sağlanması,
 • SQL sunucuların kurulum ve konfigürasyonlarının yapılması,
 • Yazılım ekiplerine SQL sorguları ve tablo tasarımları konusunda danışmanlık verilmesi,
 • Veri tabanı sunucularının performansının izlenmesi, düzenli olarak performance tuning çalışmalarının yapılması,
 • High availability yapısının kurulması ve sürdürülmesi,
 • Backup/Restore yapısının tasarlanması ve sürdürülmesi,
 • Bilgi güvenliği politikalarının veri tabanı sistemlerine uygulanması.

  Aday Kriterleri

  Ön Lisans(Mezun), Üniversite(Mezun), Yüksek Lisans(Öğrenci), Yüksek Lisans(Mezun), Doktora(Öğrenci), Doktora(Mezun)

  Kıdemli Veri Tabanı Yöneticisi pozisyonu ile ilgili daha detaylı bilgi almak ya da diğer iş fırsatlarını incelemek için aşağıdaki sayfaları inceleyebilirsiniz.

  Kıdemli Veri Tabanı Yöneticisi Kıdemli Veri Tabanı Yöneticisi Maaşları Kıdemli Veri Tabanı Yöneticisi Nasıl Olunur? Kıdemli Veri Tabanı Yöneticisi Nedir? Kıdemli Veri Tabanı Yöneticisi İş İlanları
  Hakkımızda

  ALBARAKA TÜRK KATILIM BANKASI A.Ş. Albaraka Türk’te Çalışmak Sektörünün ilki olma özelliğini taşıyan Albaraka Türk, kurumsallaşmış organizasyon yapısı, özlük hakları ve eğitim imkanlarıyla, hem yeni mezunlar hem de profesyonel kadrolar tarafından tercih edilmektedir. Bankamızın İnsan Kıymetleri politikası; sağlıklı bir iş ortamı oluşturmak, ekip çalışmasını geliştirmek, eğitim programlarıyla personelin gelişmesine imkan vermek, adil bir ücret sistemi uygulamak, her pozisyonda kalifiye ve verimli personel istihdam etmek, personelin iş motivasyonunu artırıcı bir çalışma ortamı meydana getirmek ve sosyal ilişkilerin geliştirilmesine çaba göstermek, personeli yenilikçi, gelişimci düşünmeye, yeni fikir ve ürünler üretmeye özendirecek ortamlar sağlamak, esaslarına dayanmaktadır. Personelin %89'u Üniversite mezunu olup, yaş ortalaması 32'dir. Albaraka Türk'e yardımcı personel pozisyonu haricindeki iş başvurularında şu özellikler aranmaktadır. Üniversite mezunu olmak. (Bankacılık ile ilgili bölüm.) 28 yaşını aşmamış olmak. Askerlikle ilişiği olmamak. (erkek adaylar için) Bu özelliklere sahip olan adaylar, personel ihtiyacı olduğu zaman, sınava alınırlar ve sınavda başarılı olan adaylar mülakata davet edilirler. Mülakat sonucuna göre adaylar talep ettikleri pozisyonun özelliklerine göre değerlendirilirler. Eğitim İmkanları Albaraka Türk'te çalışmaya başlayan her personele öncelikle Bankamızı tanımaya yönelik eğitime tâbi tutulurlar. Sonraki dönemlerde ise meslekî bilgilerin verildiği eğitimlere yönlendirilirler. Yaklaşık yılın yarısında daha çok yetkili personeli kapsayan dershane eğitimleri uygulanmaktadır. Eğitim programının içeriği, personelin sorumluluğu ve kariyer planlaması dikkate alınarak belirlenmektedir. Özlük Hakları Personelimize, aylık maaşının yanında, evlilik yardımı, doğum yardımı, giyim yardımı, yabancı dil (İngilizce) tazminatı, yüksek lisans yardımı, yol ve yemek yardımı gibi sosyal yardımlar da yapılmaktadır. Bankamız, SGK'ya ek olarak anlaştığı özel bir sigorta şirketi vasıtasıyla, personelin herhangi bir hastane veya doktorda yaptığı sağlık harcamalarını belirli limitler dahilinde karşılanmasını sağlar. Sağlık sigortası eş ve çocukları da kapsamaktadır. Kariyer İmkanları Albaraka Türk'te Personel Yönetmeliği'nde belirtilen süreyi dolduran her personel terfi sınavlarına katılabilir. Terfi sisteminde; açılan sınavda başarılı olmak, performans değerlendirmelerinde başarılı bulunmak, disiplin yönünden terfie engel bir durumu olmamak şartları aranmaktadır. Ayrıca personelin aldığı eğitimler de terfilerde göz önünde bulundurulmaktadır. Sosyal İmkanlar Personelimiz arasında dostlukların pekişmesi ve takım ruhunun gelişmesine katkıda bulunmak amacıyla, geziler, yemek davetleri ve spor turnuvaları düzenlenmektedir.

  Şirket Sayfasına Git

  Kıdemli Veri Tabanı Yöneticisi pozisyonu ile ilgili daha detaylı bilgi almak ya da diğer iş fırsatlarını incelemek için aşağıdaki sayfaları inceleyebilirsiniz.

  Kıdemli Veri Tabanı Yöneticisi Kıdemli Veri Tabanı Yöneticisi Maaşları Kıdemli Veri Tabanı Yöneticisi Nasıl Olunur? Kıdemli Veri Tabanı Yöneticisi Nedir? Kıdemli Veri Tabanı Yöneticisi İş İlanları